Pokolenie lat 80. w Pałacu Kultury i Nauki

Podczas Kongresu Kultury 7 października Fundacja Bęc Zmiana zaprasza na wystawę Nic o was bez nas. Ekspozycja zorganizowana jest w ramach festiwalu Zgromadzenia.

„Nic o was bez nas” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Nic o was bez nas” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa Nic o was bez nas prezentuje prace twórców pokolenia lat 80. Przegląd koncentruje się na dwóch tendencjach obecnych w praktyce artystów tej generacji: ambiwalentnym stosunku do kwestii zaangażowania społecznego oraz dążeniu do wyjścia poza autonomię sztuki.

Do zaprezentowania swoich prac zaproszonych zostało 15 artystów i artystek znajdujących się w różnych momentach kariery. Szczególnie eksplorowanym tematem pozostaje kwestia związków sztuki i społeczeństwa. Drugim eksponowanym na wystawie wątkiem są strategie rozpuszczania dzieła sztuki w codziennym życiu – dzieje się to zarówno poprzez zasysanie rzeczywistości, w sytuacji, gdy obiekty z życia codziennego stają się tworzywem prac artystów, jak i na bardziej teoretycznym poziomie, wyrażającym się w poszukiwaniu nowych sposobów cyrkulacji i odbioru sztuki.

Prace prezentowane na wystawie rozproszone zostały w przestrzeniach Pałacu Kultury i Nauki, przez co jej zwiedzanie to równocześnie spacer po reprezentacyjnych wnętrzach najbardziej charakterystycznego budynku Warszawy.

Artyści: Natalia Bażowska, Alicja Bielawska, Tymek Borowski, Karolina Breguła, Mateusz Choróbski, Zuzanna Czebatul, Rafał Dominik, Michał Gayer, Galeria Kubeł, Honorata Martin, Dominika Olszowy, Cezary Poniatowski, Katarzyna Przezwańska, Daniel Rycharski, Princ Polo, Natalia Romik oraz Krzysztof Pyda.

Nic o was bez nas
Kurator: Szymon Żydek
Organizator: Fundacja Bęc Zmiana
Od 7 do 9 października 2016 roku
Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

Dodaj komentarz