• 2016-10-07

Miasto Dada

27 i 28 października e Centrum Kultury w Lublinie odbędzie się premiera spektaklu Miasto Dada w reżyserii Daniela Adamczyka. Sztuka jest oparta na Urartu Daniela Adamczyka i Wojciecha Dunina-Kozickiego.

 „Miasto Dada” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Miasto Dada” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Spektakl stawia pytanie o odpowiedzialność za miejsce, w którym się żyje. Akcja toczy się w mieście zmagających się tłumów – to kolaż elementów teraźniejszości i historii opowiedziany i wyśpiewany chórem. Energetyczny, dynamiczny spektakl. Z jednej strony teatr ruchu, niemalże tańca, z drugiej jednak z mocno wyeksponowanym tekstem z akcentem postawionym na… odsensawianie treści. Czyli jak powiedzieć to, co chcemy powiedzieć, tak, aby w końcu to powiedzieć i zostać wysłuchanym szczerze.

Tematyka spektaklu dotyka specyfiki miasta i świata wyczytanego z systemu znaków. Jest to spojrzenie przez pryzmat problemów współczesnej jednostki z potęgą placu, jak i braku przestrzeni w publicznych środkach transportu, z problemem napięć rodzących się po obu stronach miski, a szczególnie na jej brzegach, gdzie gęstość zaludnienia powoduje, że każde państwo-miasto z narzecza przełożonego na język wszelkich przekładów tworzy sobie swój mały zalew i mały sąd najwyższy. Dlatego właśnie postanowiliśmy wspólnie podjąć ten temat, przyjrzeć mu się uważnie z bliska, a to co zobaczyliśmy nas przeraziło i daliśmy temu wyraz w naszej sztuce – mówi Wojciech Dunin-Kozicki, autor Urartu.

Daniel Adamczyk | Miasto Dada
Premiera: 27 i 28 października 2016 roku, godz. 19.00
Centrum Kultury w Lublinie

Dodaj komentarz