DUŻE A_przestrzeń dla piękna: Przyszłość dzisiaj

Stowarzyszenie Architektów Polskich we Wrocławiu, organizator całorocznego cyklu DUŻE A_przestrzeń dla piękna: natura–społeczność–architektura, zaprasza na najbliższy wykład Przyszłość dzisiaj, który wygłosi Hani Rashid, współtwórca biura Asymptote Architecture w Nowym Jorku.

Hani Rashid, wykład „Przyszłość dzisiaj”, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Hani Rashid, wykład „Przyszłość dzisiaj”, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Hani Rashid wraz z Lise Anne Couture jest współzałożycielem nowojorskiego biura Asymptote Architecture. Jego najważniejsze projekty obejmują: nowe Muzeum Ermitażu, Oddział Sztuki Współczesnej w Moskwie, wieże mieszkalne w Moskwie i Miami, Yas Viceroy Marina Hotel w Abu Dhabi, centralę banku ING w Ghent i ARC multimedialny budynek wystawienniczy w Daegu. Wykłada też na Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych, na Wydziale Architektury w Kopenhadze; w SCI-Arc, Instytucie Berlage w Amsterdamie oraz na ETH w Zurychu. Przez ponad dziesięć lat był profesorem nadzwyczajnym Wydziału Architektury w Columbia GSAPP, a obecnie jest dyrektorem Graduate Design Studio na Uniwersytecie Sztuk Stosowanych w Wiedniu.

Kuratorzy panelu: architekt Anna Grajper i architekt Sebastian Dobiesz (pracownia LAX)

Zainteresowanych skorzystaniem ze słuchawek z symultanicznym tłumaczeniem wykładu na język polski organizatorzy proszą o kontakt mailowy: wroclaw@sarp.org.pl. Zapisy na słuchawki przyjmowane są do 7 października.

Organizatorzy zapraszają też do obejrzenia wystawy plenerowej na ul. Oławskiej (na wysokości budynku SARP), prezentującej projekty pracowni Asymptote Architecture. Wystawę można oglądać do 31 października.

Edycja specjalna projektu DUŻE A jest dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

DUŻE A_przestrzeń dla piękna: natura–społeczność–architektura
Hani Rashid: Przyszłość dzisiaj – wykład
10 października 2016 roku, godz. 18.00
Wrocławskie Centrum Kongresowe

Dodaj komentarz