• 2016-10-05

Kiedy mnie już nie będzie – piosenki Agnieszki Osieckiej

Chór Kameralny Collegium Musicum Uniwersytetu Warszawskiego pod batutą Andrzeja Borzyma wystąpi 8 października z okazji 80. rocznicy urodzin Agnieszki Osieckiej w Studio Radiowym im. Witolda Lutosławskiego. Koncert zatytułowany Kiedy mnie już nie będzie – piosenki Agnieszki Osieckiej poprowadzą Maria Szabłowska i Paweł Sztompke, a gośćmi wieczoru będą Magda Umer i Agata Passent. Dzięki magii radia będzie można usłyszeć także głos Agnieszki Osieckiej.

 „Kiedy mnie już nie będzie – piosenki Agnieszki Osieckiej” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Kiedy mnie już nie będzie – piosenki Agnieszki Osieckiej” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Chór Kameralny Collegium Musicum obok kantat Jana Sebastiana Bacha znakomicie odnajduje się w kompozycjach Andrzeja Zielińskiego, Adama Sławińskiego czy Seweryna Krajewskiego. Nie ma dla nich muzycznych granic! Jak doskonale potrafią rozśpiewać polską poezję, usłyszeliśmy już w koncercie z piosenkami Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, który z wielkim sukcesem prezentowany jest na wielu scenach muzycznych.

Chór istnieje od 1994 roku, poprzez swoją aktywność nawiązuje do średniowiecznej tradycji collegium musicum – akademickiego stowarzyszenia muzycznego, otwartego dla wszystkich osób związanych z uniwersytetem. Śpiewa a cappella muzykę polską – dawną i współczesną, utwory europejskie z różnych epok, kolędy z całego świata; dobrze czuje się także w repertuarze wokalno-instrumentalnym.

Koncert w Studio Radiowym PR to piąty z cyklu koncertów Nowa energia w piosence przypominających twórczość poetki z okazji jej 80. urodzin, które przypadają w październiku. Organizatorami są Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej i Miasto St. Warszawa. Koncerty odbywają się w różnych lokalizacjach w Warszawie, wszystkie łączy wstęp wolny.

Chór Kameralny Collegium Musicum Uniwersytetu Warszawskiego
8 października 2016 roku, godz. 19.00
Studio Radiowe im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR