• 2016-10-04

Soniamiki wystąpi we Wrocławiu

Podczas jesiennej trasy koncertowej Soniamiki zawita również do Wrocławia. W ramach znanego cyklu City Sounds będzie można ją usłyszeć 21 października w klubie Stara Piwnica.

Soniamiki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Soniamiki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Trasa będzie promowana teledyskiem do drugiego singla albumu Federico – BWA. W klipie, który ukaże się pod koniec miesiąca, główną rolę zagrała Agata Trzebuchowska, gwiazda oskarowego filmu Ida.

Federico, trzeci studyjny album Soniamiki, wyszedł w kwietniu nakładem Warner Music Poland, i spotkał się z bardzo pozytywną recepcją fanów i dziennikarzy: Na Federico jest coś, co urzeka mnie dużo bardziej niż kompozycyjny sznyt oraz nieskazitelna produkcja. Otóż nic nie jest podane tutaj wprost – pisze Jacek Marczuk z „Gazety Magnetofonowej”.

Soniamiki, dla przyjaciół Zosia Mikucka, to multiutalentowana artystka, która oferuje bajkowy synth pop w surowym wydaniu, przyprawiony nutami melancholijnej afirmacji. Mieszkająca obecnie w Łodzi wokalistka wydała do tej pory dwie płyty: jedną w Niemczech, jedną w Polsce. Inspiracją dla nowego krążka jest, ukochany przez Soniamiki, Federico Fellini. Jego wiara w potęgę ludzkiej wyobraźni, wolność wyboru i możliwość wpływania na swoje życie jest niezmiennie pożywką dla twórczości Zosi. Za pracę nad Federico odpowiedzialna jest sama artystka. Album nagrany został w Radiu Łódź, a zmiksowany przez Lukasa Leonhardta, berlińskiego producenta, z którym Soniamiki pracuje od początku swojej kariery.

Soniamiki
21 października 2016 roku
Stara Piwnica Wrocław

Dodaj komentarz