• 2016-10-04

Kilkanaście postaci i dwoje aktorów

Aktorzy Dominika Gwit i Michał Tomala już 8 października staną na deskach Teatru Hugonówka. Młode gwiazdy wcielą się w kilkanaście postaci w brytyjskim dramacie 2 w reżyserii Radka Dunaszewskiego. 2 to współczesna brytyjska sztuka Jima Cartwrighta.

„2” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„2” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

2 w Teatrze Hugonówka to kilkanaście postaci i dwoje aktorów. Akcja rozgrywa się w ciągu jednej nocy w angielskim barze. Osią spektaklu są właściciele pubu. Ich historia przeplata się z perypetiami nietuzinkowych gości, których obsługują i wraz z widzami poznają ich historie.

Kilkanaście postaci, wiele historii, różne oblicza miłości. Jak kochać, po co i dlaczego. Jak piękna, a zarazem okrutna potrafi być miłość, która dla bohaterów 2, okazuje się być sensem życia… 2 to wciągający spektakl, skłaniający do refleksji, pełen inteligentnego humoru i zaskakujących zwrotów akcji. 2 to także barwne kostiumy i nietuzinkowa charakteryzacja, za które odpowiadają Lena Firak, Klara Służewska oraz Aneta Malesa.

Sztuka 2 była wystawiona po raz pierwszy 23 sierpnia 1989 roku w teatrze Bolton Octagon. Jest to duże wyzwanie aktorskie, bowiem każdą z postaci cechuje osobny bagaż doświadczeń, a wiek najstarszej z postaci, to około 70 lat. Propozycja Teatru z Konstancina jest więc interesująca, bowiem Dominika Gwit i Michał Tomala, to młodzi, niespełna 30-letni aktorzy…

Radek Dunaszewski | 2
8 października 2016 roku, godz. 19.00
Teatr Hugonówka w Konstancinie-Jeziornej

Dodaj komentarz