• 2016-10-03

Dziewiąta edycja Muzykonu

Wodzisławski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej Muzykon organizowany jest po raz dziewiąty. Pierwszy z siedmiu koncertów odbędzie się 8 października w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Będzie można usłyszeć utwory na organy i wiolonczelę w wykonaniu duetu Cellorganic. Tworzy go małżeństwo – Renata i Radosław Marcowie. Muzycy zagrają m.in. dzieła Franza Liszta.

„Wodzisławski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej Muzykon” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Wodzisławski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej Muzykon” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tegoroczna edycja imprezy dofinansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Kultura Dostępna i składa się z trzech etapów, które będą realizowane w październiku i listopadzie tego roku.

Ciekawy program festiwalu, wspaniali wykonawcy oraz dodatkowe aktywności związane z realizacją projektu pozwalają twierdzić, że tegoroczna formuła Muzykonu spełni oczekiwania najbardziej wymagających odbiorców tego artystycznego przedsięwzięcia – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Na wszystkie muzyczne spotkania w ramach festiwalu wstęp jest bezpłatny. Na Muzykon zaprasza Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca. Kierownictwo artystyczne nad wydarzeniem sprawuje Krzysztof Lukas. Patronat honorowy objął rektor Akademii Muzycznej w Katowicach. Wydarzenie dla Miasta Wodzisławia Śląskiego organizuje Wodzisławskie Centrum Kultury.

Wodzisławski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej Muzykon
Od 8 października do 13 listopada 2016 roku
Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz