• 2016-10-03

Teatralne przestrzenie Poznania

9 października w Poznaniu oraz ośmiu innych polskich miastach odbędzie się trzecia edycja projektu Spacerownik teatralny. Na nietypowe, bo nieograniczone ramami jednego teatralnego budynku otwarcie sezonu 2016/2017 po raz kolejny zaprasza Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Poprzednio mieszkańcy polskich miast spacerowym tempem wkraczali w wiosnę – teraz pora na jesień.

Spacerownik teatralny, fot. Piotr Bedliński (źródło: materiały prasowe organizatora)

Spacerownik teatralny, fot. Piotr Bedliński (źródło: materiały prasowe organizatora)

Spacerowniki teatralne zostały zainicjowane w ubiegłym roku i towarzyszyły obchodom 250-lecia teatru publicznego w Polsce. Ich popularność skłoniła organizatorów do przygotowywania kolejnych tras oraz organizowania wiosennych i jesiennych edycji. Efekty tych prac będzie można poznać już 9 października. Tego dnia w dziewięciu polskich miastach – Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Szczecinie, Toruniu, Lublinie i Gdańsku oraz Warszawie – odbędą się teatralne spacery, wytyczone zarówno według nowych, jak i znanych i sprawdzonych tras. Jesienna edycja Spacerownika poszerzona została także o liczne spacery dla dzieci.

Uczestnicy poznańskiego spaceru Teatralne przestrzenie Poznania przejdą ścieżkami architektury teatralnej miasta. Autorką i prowadzącą spacer jest Agata Wittchen-Barełkowska, która zaprosi uczestników do wycieczki po takich miejscach jak Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki, Teatr Animacji, Teatr Polski w Poznaniu. Spacer rozpocznie się o godzinie 12.00 spod budynku Teatru Nowego im. Tadeusza Łomnickiego, ul. Dąbrowskiego 5. Orientacyjny czas spaceru to około 1,5 h.

Spacerownik teatralny (źródło: materiały prasowe organizatora)

Spacerownik teatralny (źródło: materiały prasowe organizatora)

Scenariusze Spacerowników teatralnych znajdują się na poświęconej projektowi stronie internetowej projektu. Dokładne plany tras są tam uzupełnione dodatkowymi informacjami i ciekawostkami dotyczącymi teatralnych twórców. Pośród nich znajdują się autorskie trasy tematyczne, przygotowywane przez artystów i historyków teatru. Strona daje także możliwość stworzenia własnego, oryginalnego spaceru. Użytkownik może dostosować marszrutę do czasu, jakim dysponuje lub miejsca, do którego zmierza. Szlaki spacerowe układać można dowolnie według indywidualnych zainteresowań.

Spacerownik teatralny dostępny jest w aplikacji na wszystkie urządzenia mobilne. Aplikację można ściągnąć za darmo w sklepach Google Play, App Store i Windows Store. Poza wszystkimi możliwościami, jakie daje strona www, aplikacja wyposażona została dodatkowo w funkcję nawigowania.

Teatralne przestrzenie Poznania
9 października 2016 roku, godz. 12.00
Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu

Dodaj komentarz