6. Dolnośląski Festiwal Architektury

Dolnośląski Festiwal Architektury pomyślany jest jako impreza cykliczna odbywająca się w pierwszych tygodniach października, co wiąże się z przypadającym w tym czasie Światowym Dniem Architektury. Pierwsza, ciesząca się ogromnym zainteresowaniem edycja DoFA, odbyła się w 2011 r. W tym roku DoFA odbędzie się między 7 a 14 października. Szczegółowy program na stronie festiwalu.

„6. Dolnośląski Festiwal Architektury” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„6. Dolnośląski Festiwal Architektury” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Organizatorem DoFA jest wrocławski Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich, organizacja o 70-letniej tradycji, zrzeszająca czołowych architektów Wrocławia i Dolnego Śląska (blisko 300 członków). Jednym z jej podstawowych celów jest podnoszenie jakości przestrzeni publicznej, w której architektura odgrywa istotną rolę, a także czynny wpływ na kreowanie ładu przestrzennego – generatora jakości środowiska miejskiego. Wśród najważniejszych zadań są też promocja dobrej architektury i powszechna edukacja architektoniczna.

DoFA obejmuje bogatą ofertę imprez o zróżnicowanym charakterze, skierowanych do jak najszerszego grona odbiorców, m.in.: wystawy prac zgłoszonych do konkursów, wystawy problemowe, wykłady specjalistów i debaty publiczne z ich udziałem, seminaria czy zwiedzanie ciekawych obiektów w wybranych miastach Dolnego Śląska. Wśród wydarzeń towarzyszących znajdują się też projekcje filmowe, koncerty, warsztaty dla dzieci i młodzieży, działania performatywne w przestrzeni publicznej, prezentacje technologii oraz produktów branżowych i in.

Rozpoczęcie DoFA wiąże się z wernisażem wystawy prac konkursowych z regionu Dolnego Śląska, zgłoszonych w kilku kategoriach. Zwieńczeniem Festiwalu jest finisaż połączony z wręczeniem nagród. Obu głównym wydarzeniom, otwartym dla szerokiej publiczności, towarzyszy uroczysty bankiet i odpowiednia oprawa.

Adresatem DoFA może być każdy: nie tylko profesjonaliści z naszej dziedziny, lecz wszyscy zainteresowani rozwojem Wrocławia i innych dolnośląskich miast, w których będą odbywały się imprezy DoFA. Program kierowany jest też do tych, którzy choć przez chwilę chcą zastanowić się, co wspólnie można zrobić dla lokalnej przestrzeni, lub po prostu chcieliby przeżyć przygodę z architekturą – tą dawną i tą współczesną.

6. Dolnośląski Festiwal Architektury
Od 7 do 14 października 2016 roku
Wrocław

Dodaj komentarz