• 2016-10-01

Tommy Emmanuel zagra w Polsce!

Tommy Emmanuel, jeden z najlepszych gitarzystów akustycznych na świecie, zagra dla polskiej publiczności w listopadzie aż 8 koncertów. Australijczyk dzięki talentowi muzycznemu, ogromnej dawce humoru i niezwykłej energii sprawia, że jego każdy występ na żywo jest ogromnym przeżyciem dla melomanów i osób, które zdecydują się zobaczyć jego show po raz pierwszy.

 Tommy Emmanuel. Trasa koncertowa – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tommy Emmanuel. Trasa koncertowa – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Australijski mistrz techniki fingestyle (fingerpicking) oraz slapping to „człowiek-orkiestra”, który zachwyca talentem każdego, kto znajdzie się na sali, gdy Tommy występuje na scenie. Ten genialny wirtuoz i samouk, oddany muzyce ciałem i duszą, sercem i myślą. Nigdy nie uczył się w szkole muzycznej, nie czyta nut ani tabulatur. Każdy dźwięk wyłapuje słuchem, tworzy go w głowie i dłońmi przenosi na gitarowe struny. Tommy Emmanuel używa gitary do grania linii basu, melodii, akordów i dźwięków perkusyjnych jednocześnie, co sprawia wrażenie obecności kompletnego zespołu na scenie, podczas gdy gra tak naprawdę jedna osoba. Swoją pasją i umiejętnościami, a przede wszystkim radością z gry na gitarze i miłością do muzyki, dzieli się z gitarzystami i fanami z całego świata podczas niezliczonych tourne. Każdego roku gra 300 koncertów na całym świecie. Ma ogromne rzesze fanów i jest uwielbiany przez każdą publiczność, bez względu na język, rasę, poglądy. W twórczości Tommy’ego łatwo odnaleźć ślady wielu gatunków – są w niej dźwięki charakterystyczne dla country, bluegrass, jazzu, bluesa, popu, a nawet flamenco, muzyki klasycznej czy muzyki Aborygenów. Fani mogą słuchać niemal 20 albumów – nagranych solo, w duetach, w zespołach, a także albumów coverowych, które stworzył grając zarówno na akustycznej, jak elektrycznej gitarze. Sześć z jego koncertów zostało wydanych na DVD, a na jego płyty instruktażowe czekają wszyscy, którzy pokochali gitarowe granie. Ostatni album, wydany w 2015 roku to It’s Never Too Late, który powstał dzięki inspiracji płynącej z narodzin najmłodszej córki Tommy’ego tuż przed jego 60. urodzinami.

Artysta został dwukrotnie nominowany do Nagrody Grammy. Jego mentor – Chet Atkins, nadał mu miano: CGP (Certified Guitar Player). Tytuł ten otrzymało tylko czterech ludzi na świecie. Wielokrotnie nagradzany przez sztandarowe profesjonalne magazyny jak Guitar Player Magazine, Acoustic Guitar Magazine, Juke Magazine czy Rolling Stone. Australijski Ambasador Muzyki, otrzymał także Order Australii, najwyższe odznaczenie państwowe, przyznane mu za wkład w rozwój kraju, m.in. w edukację muzyczną. Gościem specjalnym Tommy’ego Emmanuela będzie Ian Cooper, utalentowany skrzypek jazzowy, laureat międzynarodowych nagród, takich jak: Golden Fiddle Award, ACE Award oraz MO Award. Koncerty odbędą się:

  • 12 listopada, godz. 19.00: Kalisz, Aula Collegium Novum,
  • 13 listopada, godz. 19.00: Rybnik, Teatr Ziemi Rybnickiej,
  • 14 listopada, godz. 19.00: Kraków, Sala Filharmonii Krakowskiej,
  • 16 listopada, godz. 19.00: Wrocław, Wrocławskie Centrum Kongresowe,
  • 17 listopada, godz. 19.00: Łódź, Klub Wytwórnia,
  • 18 listopada, godz. 19.00: Warszawa, Klub Palladium,
  • 19 listopada, godz. 19.00: Kielce, Sala Filharmonii Świętokrzyskiej,
  • 20 listopada, godz.19.00: Tarnów, Centrum Sztuki Mościce, godz. 19.00 (koncert w ramach Festiwalu Sztuki ArtFest).

Tommy Emmanuel
Trasa koncertowa: od 12 do 20 listopada 2016 roku

Dodaj komentarz