this is not true

Kolonia Artystów w Gdańsku zaprasza 3 października na wydarzenie this is not true.

„this is not true” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„this is not true” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Co jest prawdą, a co nią nie jest? Czy pytając o nieprawdę, pytamy jednocześnie o prawdę? Można mówić o prawdzie miejsca, o prawdzie ekranu, o prawdzie „wypisanej na twarzy”, a czy można mówić o nieprawdzie miejsca, o nieprawdzie ekranu, o nieprawdzie „wypisanej na twarzy”: w jaki sposób można je zapisać i odczytać?

this is not true jest pewnym znakiem, odciskiem, który „wydarzy się” w przestrzeni galerii i świadomości widza. Zdarzenie to będzie trwało, będzie procesualne, prawdziwe, konkretne i linearne. Performance odbędzie się w poniedziałek, w dniu, kiedy galeria jest zwyczajowo zamknięta. Widz może go doświadczyć, może kontemplować, od momentu, w którym wejdzie do galerii, może, po prostu, w nim trwać od chwili, kiedy zastanie performance. „Nieprawda” zyska cielesność performerki, zamknie się w ruchu i ciele, w pewnych jego ograniczeniach: bólu, kontuzjach, niemożliwościach.

Czy widz uczestnicząc w this is not true poczuje prawdę chwili, czy doświadczy stanu niecodziennego, zostanie „zamknięty” w kontekście miejsca (white cube) i „wydarzeniowości” dzieła sztuki, co pozwoli mu stracić kontakt z rzeczywistością, bieżącym rytmem dnia, z którego wkracza w przestrzeń spektaklu?

Projekt kuratorski jest częścią pracy magisterskiej i realizowany po opieką dr hab. Anny Królikiewicz, którego publiczna obrona odbędzie się o godz. 11.00.

this is not true
Występuje: Magda Jędra
Kuratorka: Emilia Orzechowska
3 października 2016 roku, godz. 19.00
Nowa Kolonia, Gdańsk Wrzeszcz

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR