• 2016-09-29

Dzieciństwo jest jak zatarte oblicze na złotej monecie, która dźwięczy czysto

6 października w Miejskim Domu Kultury w Radomsku rozpoczyna się Różewicz Open Festiwal. Wydarzenie to cykl imprez w całości poświęcony twórczości Braci Różewiczów: Janusza, Tadeusza i Stanisława.

 „Różewicz Open Festiwal 2016” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Różewicz Open Festiwal 2016” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal przypomina o ich bogatym i ponadczasowym dorobku artystycznym, globalnym i uniwersalnym znaczeniu dla współczesnych pokoleń. Program festiwalu obejmuje m.in. spektakle teatralne, projekcje filmowe, wystawy, spotkania z tłumaczami i twórcami, dla których inspiracją jest spuścizna Braci Różewiczów. Ważny jest również Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Janusza Różewicza, którego laureat w nagrodę otrzymuje możliwość wydania swojego debiutanckiego tomiku poetyckiego.

W tym roku swój udział w festiwalu potwierdzili m.in. znakomite polskie zespoły teatralne – Polski Teatr Tańca w Poznaniu (Lament. Pamięci Tadeusza Różewicza, reż. E. Wycichowska), Teatr im. A. Mickiewicza w Częstochowie (W starych dekoracjach, reż. I. Gorzkowski), Teatr im. C. Norwida w Jeleniej Górze (Akt przerywany, reż. R.Alme), Ośrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice (Matka odchodzi, reż. M. Zdunik), a także tłumacze – Bernhard Hartmann oraz Barbara i Tony Howard’owie. To VIII edycja festiwalu, który w tym roku odbywa się pod hasłem Dzieciństwo jest jak zatarte oblicze na złotej monecie, która dźwięczy czysto (Kasztan, T. Różewicz), nawiązującym do radomszczańskich korzeni Tadeusza Różewicza.

Różewicz Open Festiwal 2016
Od 6 do 10 pażdziernika 2016 roku
Miejski Dom Kultury w Radomsku

Dodaj komentarz