Antropologia Alana Barnarda wznowiona

Do księgarń trafia właśnie Antropologia Alana Barnarda. To jedna z najlepszych publikacji o historii i teorii antropologii, jakie ukazały się w ostatnich latach na świecie. Książka wydana przez Państwowy Instytut Wydawniczy w serii Biblioteka Myśli Współczesnej.

Alan Barnard, „Antropologia. Zarys teorii i historii" (źródło: mat. pras. wydawcy)

Alan Barnard, „Antropologia. Zarys teorii i historii" (źródło: mat. pras. wydawcy)

Autor, antropolog z Uniwersytetu Edynburskiego, przedstawia największe debaty, śledzi pochodzenie koncepcji i szkół oraz zarysowuje najważniejsze zagadnienia tej niezwykle intensywnie rozwijającej się dyscypliny.

Barnard rozpoczyna od filozoficznych i socjologicznych prekursorów antropologii, następnie poprzez ewolucjonizm, dyfuzjonizm, funkcjonalizm i ujęcia marksistowskie zmierza w stronę teorii współczesnych: antropologii relatywistycznej, kognitywistycznej i postmodernistycznej. Jest to wyczerpujące wprowadzenie do antropologii kulturowej i społecznej dla osób zainteresowanych tą dyscypliną, a zarazem znakomite kompendium wiedzy dla czytelników zaawansowanych. To pozycja obowiązkowa dla każdego studenta na kierunku humanistycznym.

Alan Barnard, Antropologia. Zarys teorii i historii
Premiera: 28 września 2016 roku
Państwowy Instytut Wydawniczy

Dodaj komentarz