Yuji Hamada – spotkanie z japońskim fotografem

28 września w Barbarze – Infopunkcie ESK Wrocław 2016 – odbędzie się spotkanie autorskie z Yujim Hamadą – fotografem goszczonym na rezydencji artystycznej we Wrocławiu i Dolnym Śląsku, zorganizowanej przez TIFF Center przy współpracy Programu Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro, Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 oraz EU – Japan Fest.

„Yuji Hamada – spotkanie z japońskim fotografem we Wrocławiu” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Yuji Hamada – spotkanie z japońskim fotografem we Wrocławiu” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Yuji Hamada (ur. 1979) pochodzi z Japonii i jest jednym z fotografów młodego pokolenia, którzy budzą dziś coraz większe zainteresowanie na całym świecie. Artysta, reprezentowany między innymi przez galerię PGI w Tokio, w swojej pracy twórczej skupia się na medium fotografii oraz jego strukturze. Jak zaznacza artysta, fotografia pomaga mu zgłębianiu tego, co w rzeczywistości oznacza „widzieć” oraz czym jest „niewidzialne”. Hamada stara się też bawić kompozycją w fotografii i często pracuje nad techniczną stroną tej dziedziny sztuki. Jego ręczne wydruki kolorowe cechuje wyjątkowa tonalność – wszystko dzięki różnorodnym sztuczkom i recepturom, których używa w ciemni.

Podczas spotkania 28 września Yuji Hamada opowie o swojej twórczości oraz działaniach podczas rezydencji na Dolnym Śląsku, gdzie fotografował różnorodne granice (te naturalne, umowne czy nieoczywiste) i ich przenikanie; zainteresował się krajobrazem na styku granic Polski, Niemiec i Czech, a także różnymi warstwami historii – dysonansem pomiędzy starą i współczesną architekturą na Dolnym Śląsku.

Spotkanie jest częścią TIFF Residency, czyli pierwszej próby stworzenia rezydencji artystycznej podjętej przez TIFF Center, wspieranej przez A-i-R Wro oraz EU Japan Fest. Celem tej współpracy w dalszej perspektywie jest utworzenie pierwszego w Polsce, międzynarodowego i stałego programu rezydencyjnego, który dedykowany będzie artystom zajmującym się medium fotografii.

Yuji Hamada – spotkanie fotografem
28 września 2016 roku, godz. 18.00
Barbara, Infopunkt ESK Wrocław 2016, Wrocław

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR