Yuji Hamada – spotkanie z japońskim fotografem

28 września w Barbarze – Infopunkcie ESK Wrocław 2016 – odbędzie się spotkanie autorskie z Yujim Hamadą – fotografem goszczonym na rezydencji artystycznej we Wrocławiu i Dolnym Śląsku, zorganizowanej przez TIFF Center przy współpracy Programu Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro, Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 oraz EU – Japan Fest.

„Yuji Hamada – spotkanie z japońskim fotografem we Wrocławiu” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Yuji Hamada – spotkanie z japońskim fotografem we Wrocławiu” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Yuji Hamada (ur. 1979) pochodzi z Japonii i jest jednym z fotografów młodego pokolenia, którzy budzą dziś coraz większe zainteresowanie na całym świecie. Artysta, reprezentowany między innymi przez galerię PGI w Tokio, w swojej pracy twórczej skupia się na medium fotografii oraz jego strukturze. Jak zaznacza artysta, fotografia pomaga mu zgłębianiu tego, co w rzeczywistości oznacza „widzieć” oraz czym jest „niewidzialne”. Hamada stara się też bawić kompozycją w fotografii i często pracuje nad techniczną stroną tej dziedziny sztuki. Jego ręczne wydruki kolorowe cechuje wyjątkowa tonalność – wszystko dzięki różnorodnym sztuczkom i recepturom, których używa w ciemni.

Podczas spotkania 28 września Yuji Hamada opowie o swojej twórczości oraz działaniach podczas rezydencji na Dolnym Śląsku, gdzie fotografował różnorodne granice (te naturalne, umowne czy nieoczywiste) i ich przenikanie; zainteresował się krajobrazem na styku granic Polski, Niemiec i Czech, a także różnymi warstwami historii – dysonansem pomiędzy starą i współczesną architekturą na Dolnym Śląsku.

Spotkanie jest częścią TIFF Residency, czyli pierwszej próby stworzenia rezydencji artystycznej podjętej przez TIFF Center, wspieranej przez A-i-R Wro oraz EU Japan Fest. Celem tej współpracy w dalszej perspektywie jest utworzenie pierwszego w Polsce, międzynarodowego i stałego programu rezydencyjnego, który dedykowany będzie artystom zajmującym się medium fotografii.

Yuji Hamada – spotkanie fotografem
28 września 2016 roku, godz. 18.00
Barbara, Infopunkt ESK Wrocław 2016, Wrocław

Dodaj komentarz