• 2016-09-28

19. Manhattan Short Film Festival

Kino Pod Baranami zaprasza na 19. Manhattan Short Film Festival – unikalne święto filmu krótkometrażowego, zapoczątkowane przez Nicholasa Masona w 1998 roku w Nowym Jorku. W niedzielę 2 października uczestnicy krakowskiego pokazu zobaczą 10 filmów zakwalifikowanych do finału festiwalu, spośród których wraz z widzami na całym świecie wybiorą ten najlepszy.

„Kaputt”, reż. Volker Schlecht (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Kaputt”, reż. Volker Schlecht (źródło: materiały prasowe organizatora)

Manhattan Short Film Festival to ogólnoświatowy festiwal filmu krótkometrażowego. Jest jedynym festiwalem na świecie, który odbywa się jednocześnie w ponad 250 kinach, na sześciu kontynentach, gromadząc setki tysięcy miłośników kina w niemal wszystkich zakątkach globu. W tym roku spośród rekordowej liczby 844 nadesłanych prac z 52 krajów wybrano 10 najlepszych. Gdy festiwal się rodził, wybór zwycięzcy należał do jury złożonego z Susan Sarandon, Erica Stoltza, Laury Linney, Rogera Cormana i Tima Robbinsa, jednak później pojawiła się koncepcja You Be the Judge!, czyli oddania decyzji w ręce publiczności. Wraz z tysiącami ludzi na całym świecie każdy z widzów może wziąć udział w głosowaniu na najlepszy film oraz najlepszego aktora. Decyzja ogólnoświatowej publiczności zostanie ogłoszona w poniedziałek 3 października na głównej stronie festiwalu oraz na stronie Kina.

Od filmów z gatunku science-fiction, przez historie zwykłych ludzi w niezwykłych okolicznościach, aż po filmy animowane – wśród dziesięciu finalistów każdy widz z pewnością znajdzie coś dla siebie. W tym roku po raz pierwszy wszystkie finałowe filmy mogą powalczyć o nominację do Oscara.

„19. Manhattan Short Film Festival” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„19. Manhattan Short Film Festival” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Szczegółowy program festiwalu na stronie Kina Pod Baranami.

19. Manhattan Short Film Festival
2 października 2016 roku, godz. 19.00
Kino Pod Baranami w Krakowie

Dodaj komentarz