• 2016-09-27

Jazz Jamboree 2016

Legendarny festiwal Jazz Jamboree wkrótce w zupełnie nowej odsłonie! Od 3 do 7 października w Studio Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie będą się odbywały koncerty najwybitniejszych polskich twórców muzyki improwizowanej.

„Jazz Jamboree 2016” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Jazz Jamboree 2016” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Organizatorem tegorocznej edycji jest Fundacja Jazzarium Mariusza Adamiaka. „Od wielu lat festiwal Jazz Jamboree borykał się z licznymi problemami. Znak towarowy był przedmiotem sporu, co powodowało brak dotacji czy wsparcia reklamodawców i sponsorów. Poziom artystyczny pozostawiał wiele do życzenia. Pamiętając lata świetności, postanowiłem przejąć ten festiwal i mimo trudnych warunków progowych przywrócić dawną chwałę.” – mówi Mariusz Adamiak, animator życia jazzowego i twórca m.in. festiwalu Warsaw Summer Jazz Days, legenda jazz klubu Akwarium czy Radia Jazz. „Przez dziesięć lat trzeba spłacać długi pozostawione przez poprzedników, trzeba od początku przekonać władze miasta i władze Ministerstwa Kultury. To ciężkie zadanie ale wykonalne. Apeluję więc do wszystkich fanów o pomoc i wyrozumiałość na starcie nowych edycji. W tym roku było już za późno jako nowemu gospodarzowi ubiegać się o dotacje, więc program festiwalu jest bardzo skromny i opiera się na polskich wykonawcach”.

Podczas festiwalu Jazz Jamboree 2016 wystąpią wykonawcy stanowiący o dniu dzisiejszym oraz jutrze polskiej muzyki improwizowanej. Wykonawcy młodego jazzowego pokolenia, jak również twórcy znani i uznani, zaprezentują, jak bardzo nowatorski i kreatywny jest współczesny jazz. Jazz Jamboree 2016 pokaże wszystkie barwy i odcienie polskiej muzyki jazzowej.

Program Jazz Jamboree 2016:

  • 30 września, godz. 19.00, Światowa Scena Jazzarium: The Bad Puls – Impreza towarzysząca
  • 3 października, godz. 19.00, PSM: Poprawski/Smoczyński/Miśkiewicz. Niezależna Scena Młodych Polskiego Radia: Warsaw Academic Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy
  • 4 października, godz. 19.00, Jerzy Małek Group „Forevelle”
  • 5 października, godz. 19.00, Orkiestra NAXOS Mila Kurtisa
  • 6 października, godz. 19.00, ForTune przedstawia: Paweł Wszołek Quintet, Wojtek Pulcyn Project „Tribute to Charlie Haden”
  • 7 października, godz. 19.00 , Patrycja Zarychta Project, Jazzpospolita

Jazz Jamboree 2016
Od 3 do 7 października 2016 roku
Studio Koncertowe Polskiego Radia  w Warszawie

Dodaj komentarz