• 2016-09-27

Banned From Utopia

Banned From Utopia, zespół stworzony przez muzyków współpracujących z Frankiem Zappą, grający muzykę mistrza, wystąpi we Wrocławiu! Jedyny w Polsce koncert odbędzie się 10 października w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze.

 Banned From Utopia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Banned From Utopia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Frank Zappa jest jednym z najważniejszych kompozytorów XX wieku. Jego dzieła liczą ponad osiemdziesiąt płyt i jest to zdecydowanie najbardziej obszerny i wszechstronny zbiór w całej generacji muzyki rockowej – obejmujący również jazz a także awangardę muzyki współczesnej i orkiestrowej.

W 1966 roku Zappa wydał swój monumentalny Freak Out, stając się pierwszym artystą w historii, który zadebiutował podwójnym albumem. W roku 2016 minęło pięćdziesiąt lat odkąd Zappa wszedł na wielką scenę. Jest to bez wątpienia odpowiednia rocznica do uznania jego ogromnego dorobku! A któż lepiej nadaje się do odtworzenia jego twórczości, jak nie niesamowici muzycy, których sam Zappa zwerbował do swojego zespołu?

Banned From Utopia – nawiązując do albumu Franka Zappy The Man From Utopia – to zespół składający się z jego najbardziej popularnych współpracowników. Są wśród nich Ray White i Bobby Martin, dwaj główni wokaliści, którzy cieszyli się zaufaniem mistrza przez wiele lat. A także Tom Fowler – człowiek, który po współpracy z Frankiem stał się przez ponad dekadę ostatnim basistą Ray’a Charlesa.

Banned From Utopia zadowoli koneserów, a ciekawskich zamieni w gorliwych fanów twórczości Franka Zappy. Grając na niezliczonych albumach wspólnie z mistrzem, muzycy wirtuozerskiego zespołu potrafią w idealny sposób wykonać klasykę z wszystkich epok twórczych ich niestrudzonego mentora. Autentyczny przekaz sceniczny w pełni oddaje głęboką historię muzyczną Franka Zappy. W dalszym ciągu potrafią to zrobić na scenie.

Banned From Utopia
10 października 2016 roku
Klub muzyczny Stary Klasztor we Wrocławiu

Dodaj komentarz