• 2016-09-26

Poznań Baroque 2016

Już 4 listopada w Poznaniu ponownie rozbrzmi muzyka barokowa. Szósta edycja Poznań Baroque to 9 dni, 20 koncertów i blisko 50 artystów. Festiwal potrwa do 12 listopada.

Poznań Baroque 2016 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Poznań Baroque 2016 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Poznań Baroque to festiwal, który powstał w 2011 roku dla uświetnienia obchodów Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, a obecnie jest już stałym elementem poznańskiej, ale także ogólnopolskiej i międzynarodowej sceny muzyki dawnej. Poznań Baroque jest przedsięwzięciem, które nie tylko prezentuje to, co w muzyce dawnej znane od lat, ale nade wszystko wspiera nowe pomysły powstające w głowach zarówno muzyków młodych, jak i wykonawców dojrzałych, którzy na bazie swoich wieloletnich doświadczeń, podejmują się dzisiaj intrygujących i ryzykownych wyzwań artystycznych.

Od sześciu lat zapraszamy melomanów do świata muzycznej nieoczywistości i nieprzewidywalności, gdzie obok muzyki świetnie znanej pojawiają się utwory przez stulecia czekające na otrzymanie jeszcze jednej szansy, a wśród wykonawców obok wielkich postaci muzyki dawnej aż roi się od debiutantów.

Tak będzie też w tym roku. Bach, Handel, Telemann, to nazwiska, których nie może zabraknąć, ale obok nich trochę zapomniani angielscy i niemieccy mistrzowie muzyki skrzypcowej i wokalnej, wirtuozi klawesynu i lutni, a także twórcy średniowieczni, renesansowi i ludowi, bo doszukiwać będziemy się związków ich twórczości ze sztuką muzyczną XVII i XVIII wieku.

Festiwalową orkiestrą będzie polsko-skandynawska formacja Kore, z którą wystąpią m.in. hiszpański dyrygent Eduardo Lopez Banzo, skrzypkowie Cecilia Bernardini i Fredrik From, a także śpiewacy Rowan Pierce i Carlo Vistoli. Intrygująco zapowiadają się koncerty zespołów kameralnych: kierowanego przez Oliviera Fortrin i Sophie Gent Ensemble Masques, stworzonej przez Reinouda Van Mechelen formacji A Nocte Temporis, świetnego francuskiego Ground Floor oraz szwajcarskiej La Morry. Z recitalami wystąpią także klawesyniści Pierre Gallon, Marianna Henriksson, Allan Rasmussen, flecistka Anna Besson, lutnista Thomas Dunford oraz śpiewająca i akompaniująca sobie na fideli VivaBiancaLuna Biffi – mówi Cezary Zych, Dyrektor Artystyczny Festiwalu.

Poznań Baroque 2016
Od 4 do 12 listopada 2016 roku
Poznań

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR