Magia wielkiego formatu

30 września w Galerii Obok ZPAF będzie miała miejsce niezwykła podróż w czasie: warsztaty z archaicznych technik fotograficznych.

Fot. Marcin Szwaczko (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Marcin Szwaczko (źródło: materiały prasowe organizatora)

Studium Fotografii Związku Polskich Artystów Fotografików organizuje dzień otwarty, podczas którego Marcin Szwaczko będący specjalistą z zakresu fotografii w technice Mokrego Kolodionu (Ambrotypia) zaprezentuje ten prawdziwie magiczny proces utrwalania obrazu. Wydarzenie towarzyszy trwającej wystawie technik archaicznych Magia wielkiego formatu.

Marcin Szwaczko – urodził się w 1975 roku w Polsce. Miłośnik inżynierii mechanicznej i dobrego wina. Już jako dziecko przejawiał talenty artystyczne i inżynierskie. Zbudował, z klocków Lego, napędzane korbką i przekładnią zębatą mieszadło do herbaty. W czasie studiowania na uniwersytecie techniki nawiązał kontakty z bohemą artystyczną. Wówczas to zrozumiał, że fotografia jest dziedziną, która będzie tak samo ważna w jego życiu jak mechanika. Zafascynowany fotograficznymi procesami pierwotnymi, które z domieszką tajnych praktyk i szczypty oddechu nietoperza wykorzystuje do łapania światła tworzącego obrazy z natury kobiet o nienagannych manierach i kształtach. Ze słodyczy najbardziej lubi śledzie. Autor książki Mokry Kolodion – Proces Magiczny w praktyce.

Warsztaty fotografii w technice Mokrego Kolodionu,
Dzień otwarty wystawy Magia wielkiego formatu
30 września 2016 roku
Galeria Obok ZPAF w Warszawie

Dodaj komentarz