• 2016-09-24

Steve Kindler i Steve Schroyder w Toruniu!

Dwór Artusa i Fundacja „Boryna” Terapia Dźwiękiem i Muzyką zapraszają na kolejne wydarzenie z cyklu Muzyka Świata w Miastach Orędownikach Pokoju pod Patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Miast Orędowników Pokoju. 27 września odbędzie się koncert dwóch wirtuozów world music: fantastycznego skrzypka Steve’a Kindlera i organisty Steve’a Shroydera.

Steve Kindler (źródło: materiały prasowe organizatora)

Steve Kindler (źródło: materiały prasowe organizatora)

Steve Kindler to postać dziś kultowa. Członek słynnego Mahavishnu Orchestra, Jan Hammer Group, współpracownik Jeffa Becka i Kitaro z którymi nagrywał ich najlepsze płyty. Artysta jest multiinstrumentalistą – wirtuozersko gra na skrzypcach, keyboardzie, gitarze, komponuje, jest też wielkim wizjonerem muzyki i pionierem gry na oryginalnych 9-strunowych skrzypcach elektrycznych. Instrument ten wykonany został przez lutnika Johna Jordana i ma zakres wszystkich instrumentów smyczkowych słyszanych w orkiestrze.

Skrzypkowi towarzyszyć będzie po raz pierwszy w Toruniu Steve Schroyder – niemiecki organista i mistrz elektronicznych instrumentów klawiszowych. Jego kariera zaczęła się na początku lat 70. od współpracy z najlepszymi – grupą Tangerine Dream. W ostatnich czasach poświęcił się projektom tak niezwykłym, jak budowanie utworów muzycznych w oparciu o matematyczne struktury piramidy Cheopsa czy tworzenie na indywidualne zamówienie „muzyki horoskopu”, mającej odzwierciedlać układ planet w momencie urodzenia zleceniodawcy.

W toruńskim Dworze Artusa będzie można usłyszeć nie tylko nowoczesne aranżacje utworów wielkich klasyków m.in. Chopina, Lutosławskiego, ale także klasyki z gatunku jazzu i jazz rocka, własne kompozycje oraz przekrojowy materiał z okresu, kiedy Steve Kindler grał z Mahavishnu Orchestra, Jeffem Beckiem, Janem Hammerem i Kitaro.

Steve Kindler & Steve Schroyder
27 września 2016 roku, godz. 19.00
Centrum Kultury Dwór Artusa Toruń

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR