• 2016-09-24

Steve Kindler i Steve Schroyder w Toruniu!

Dwór Artusa i Fundacja „Boryna” Terapia Dźwiękiem i Muzyką zapraszają na kolejne wydarzenie z cyklu Muzyka Świata w Miastach Orędownikach Pokoju pod Patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Miast Orędowników Pokoju. 27 września odbędzie się koncert dwóch wirtuozów world music: fantastycznego skrzypka Steve’a Kindlera i organisty Steve’a Shroydera.

Steve Kindler (źródło: materiały prasowe organizatora)

Steve Kindler (źródło: materiały prasowe organizatora)

Steve Kindler to postać dziś kultowa. Członek słynnego Mahavishnu Orchestra, Jan Hammer Group, współpracownik Jeffa Becka i Kitaro z którymi nagrywał ich najlepsze płyty. Artysta jest multiinstrumentalistą – wirtuozersko gra na skrzypcach, keyboardzie, gitarze, komponuje, jest też wielkim wizjonerem muzyki i pionierem gry na oryginalnych 9-strunowych skrzypcach elektrycznych. Instrument ten wykonany został przez lutnika Johna Jordana i ma zakres wszystkich instrumentów smyczkowych słyszanych w orkiestrze.

Skrzypkowi towarzyszyć będzie po raz pierwszy w Toruniu Steve Schroyder – niemiecki organista i mistrz elektronicznych instrumentów klawiszowych. Jego kariera zaczęła się na początku lat 70. od współpracy z najlepszymi – grupą Tangerine Dream. W ostatnich czasach poświęcił się projektom tak niezwykłym, jak budowanie utworów muzycznych w oparciu o matematyczne struktury piramidy Cheopsa czy tworzenie na indywidualne zamówienie „muzyki horoskopu”, mającej odzwierciedlać układ planet w momencie urodzenia zleceniodawcy.

W toruńskim Dworze Artusa będzie można usłyszeć nie tylko nowoczesne aranżacje utworów wielkich klasyków m.in. Chopina, Lutosławskiego, ale także klasyki z gatunku jazzu i jazz rocka, własne kompozycje oraz przekrojowy materiał z okresu, kiedy Steve Kindler grał z Mahavishnu Orchestra, Jeffem Beckiem, Janem Hammerem i Kitaro.

Steve Kindler & Steve Schroyder
27 września 2016 roku, godz. 19.00
Centrum Kultury Dwór Artusa Toruń

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR