• 2016-09-24

Królowa Wanny

7 października w krakowskim Teatrze Barakah będzie można zobaczyć spektakl Królowa Wanny w reżyserii Any Nowickiej, na podstawie twórczości Hanocha Levina.

 „Królowa Wanny” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Królowa Wanny” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Bohaterów skeczy Hanocha Levina spotykają normalnie niespotykane historie. Czasem tracą życiową szansę poprzez wyjście do toalety w czasie kinowego seansu. Innym razem kładą kamień węgielny pod budowę biblioteki podczas uroczystości, która okazuje się być uroczystością zgoła inną. Albo zwyczajnie, jak Apsik i Czopek, ruszają w miasto, by zaliczyć kolejny nieudany podryw. Królowa wanny wiruje głównie wokół tematów damsko-męskich, ale nie brakuje też polityki, historii i, rzecz jasna, levinowskiego łamania wszelkiego rodzaju stereotypów. Rozrywka, ale i refleksja. Refleksja, ale i rozrywka. Oto Królowa wanny.

Na spektakl Królowa wanny składają się fragmenty kabaretów, skecze oraz piosenki Hanocha Levina zamieszczone w antologii Królestwo wszechwanny. Proza, skecze, piosenki, poezja wydanej w 2013 roku przez Wydawnictwo ADiT oraz Wydawnictwo Austeria.

Ana Nowicka | Królowa Wanny
7 października 2016 roku
Teatr Barakah w Krakowie

Dodaj komentarz