• 2016-09-23

Tomasz Mreńca zaprezentuje Land

29 września na scenie Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy odbędzie się koncert z okazji wydania debiutanckiego albumu Land Tomasza Mreńcy.

 Tomasz Mreńca, „Land” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tomasz Mreńca, „Land” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Land – debiutancki album Tomasza Mreńcy (premiera we wrześniu 2016 roku) ukazuje się nakładem Domu Wydawniczego For Tune, którego misją jest „dokumentowanie zjawisk muzycznych o nieprzemijającym charakterze”.

Na płytę składają się autorskie kompozycje, pochodzące z przełomu 2015 i 2016 roku. Jest utrzymana w jednorodnym tonie, ale jednocześnie nie pozbawiona dynamicznych, pełnych napięć uniesień. Brzmienie skrzypiec jest przepuszczane przez rozmaite procesory efektów, urozmaicane syntezatorami analogowymi. Balansując pomiędzy różnymi barwami – od mrocznych po pozytywne – poszczególne kompozycje zlewają się w jeden strumień. Jak zaznacza autor, w muzyce najbardziej fascynuje go to, w jaki sposób oddziałuje ona na słuchacza – jak wpływać może na jego nastroje, poruszać, uspokajać czy też niepokoić. Tym samym pozwala oderwać go od świata realnego i przenieść w inną rzeczywistość.

Tomasz Mreńca urodził się w 1986 r. w Poznaniu. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Wszechstronny artysta muzyk, skrzypek i kompozytor, a ponadto twórca projektów indywidualnych i zbiorowych, autor muzyki do spektakli teatralnych, pokazów mody, instalacji artystycznych. Jest współautorem – razem z Tomaszem Bednarczykiem – projektu Venter, pod szyldem którego ukazały się płyty Venter LP (Sensefloor, 2015) oraz Lost EP (Catch Recordings, 2015). Oscylując pomiędzy muzyką ambientową, elektroniczną, akustyczną i klubową, duet koncertował na największych festiwalach w Polsce (m.in. Open’er i Audioriver).

Tomasz Mreńca | Land
29 września 2016 roku, godz. 20.00
Scena Przodownik Teatru Dramatycznego m. st. Warszawy

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR