• 2016-09-23

Tomasz Mreńca zaprezentuje Land

29 września na scenie Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy odbędzie się koncert z okazji wydania debiutanckiego albumu Land Tomasza Mreńcy.

 Tomasz Mreńca, „Land” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tomasz Mreńca, „Land” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Land – debiutancki album Tomasza Mreńcy (premiera we wrześniu 2016 roku) ukazuje się nakładem Domu Wydawniczego For Tune, którego misją jest „dokumentowanie zjawisk muzycznych o nieprzemijającym charakterze”.

Na płytę składają się autorskie kompozycje, pochodzące z przełomu 2015 i 2016 roku. Jest utrzymana w jednorodnym tonie, ale jednocześnie nie pozbawiona dynamicznych, pełnych napięć uniesień. Brzmienie skrzypiec jest przepuszczane przez rozmaite procesory efektów, urozmaicane syntezatorami analogowymi. Balansując pomiędzy różnymi barwami – od mrocznych po pozytywne – poszczególne kompozycje zlewają się w jeden strumień. Jak zaznacza autor, w muzyce najbardziej fascynuje go to, w jaki sposób oddziałuje ona na słuchacza – jak wpływać może na jego nastroje, poruszać, uspokajać czy też niepokoić. Tym samym pozwala oderwać go od świata realnego i przenieść w inną rzeczywistość.

Tomasz Mreńca urodził się w 1986 r. w Poznaniu. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Wszechstronny artysta muzyk, skrzypek i kompozytor, a ponadto twórca projektów indywidualnych i zbiorowych, autor muzyki do spektakli teatralnych, pokazów mody, instalacji artystycznych. Jest współautorem – razem z Tomaszem Bednarczykiem – projektu Venter, pod szyldem którego ukazały się płyty Venter LP (Sensefloor, 2015) oraz Lost EP (Catch Recordings, 2015). Oscylując pomiędzy muzyką ambientową, elektroniczną, akustyczną i klubową, duet koncertował na największych festiwalach w Polsce (m.in. Open’er i Audioriver).

Tomasz Mreńca | Land
29 września 2016 roku, godz. 20.00
Scena Przodownik Teatru Dramatycznego m. st. Warszawy

Dodaj komentarz