• 2016-09-23

Strażnicy zaczarowanej księgi

Wszystkie dzieci, które chcą poznać odpowiedzi na pytania: „Dlaczego smoki nie lubią pierogów?” i „Co drzemie w jednej z najstarszych krakowskich piwnic?” – organizatorzy zapraszają w niedzielę, 25 września, do Pałacu Krzysztofory na przedstawienie Strażnicy zaczarowanej księgi. To pełen humoru spektakl, który przeniesie najmłodszych w świat krakowskich legend i tajemnic ukrytych w podziemiach starej kamienicy.

„Strażnicy zaczarowanej księgi” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Strażnicy zaczarowanej księgi” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas przedstawienia dzieci spotkają się z Krzysztoforkiem i Dorotką, którzy opowiedzą im historię niezwykłej księgi. Czemu ta księga jest taka niezwykła? Bo dzięki niej można wędrować w czasie i osobiście spotkać postaci znane z dziejów miasta i krakowskich legend – na przykład Skubę – dzielnego pogromcę Smoka Wawelskiego! Wspaniałe kostiumy- repliki średniowiecznych strojów krakowskich mieszczan, wartka akcja, fantastyczna muzyka i bajkowa scenografia gwarantują dobrą zabawę i niezapomniane wrażenia.

Spektakle mają miejsce raz w miesiącu, w niedzielę, w Sali Miedzianej Pałacu Krzysztofory (Rynek Główny 35). Najbliższe przedstawienie odbędzie się 25 września. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Krzysztoforek i Dorotka czekają!

Strażnicy zaczarowanej księgi
25 września 2016 roku, godz. 12.15
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Która z wymienionych instytucji Twoim zdaniem najlepiej promuje architekturę?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR