• 2016-09-23

Ha!wangarda w Nowym Jorku

W czwartek 22 września ruszył Polish Impact, czyli festiwal Ha!wangarda. Tym razem wydarzenie, organizowane przez wydawnictwo Ha!art, odbywa się także w Nowym Jorku.

Ha!wangarda. Polish Impact w Nowym Jorku (źródło: mat. pras. organizatora)

Ha!wangarda. Polish Impact w Nowym Jorku (źródło: mat. pras. organizatora)

Zaprezentowana zostanie wystawa liberatury, book artu i e-litu w galerii Central Booking na Manhattanie. Wystawie będą towarzyszyć prezentacje cyberpoezji Łukasza Podgórniego i twórczości Zenona Fajfera, dyskusja panelowa „Between the Analogue and the Digital”, a także warsztaty kolażu poetyckiego prowadzone przez Katarzynę Bazarnik. Te wydarzenia odbędą się w dwie kolejne niedziele festiwalu: 26 września i 2 października.

Tymczasem, w piątek 23 września w modnych dzielnicach Brooklynu: Bushwick i Williamsburgu odbędą się kolejne wydarzenia. W samo południe podczas brunchu w popularnej Charlotte Pattiserie organizatorzy opowiedzą o dzisiejszej Polsce w serii memów.

Po południu w Wendy’s Subway ruszą prezentacje: liberatury, niezwykłej literatury, w której książka może przybrać nawet kształt butelki, oraz demosceny, wyjątkowej subkultury mistrzów artystycznego programowania na Amigę, commodore i podobnie antyczne komputery. Również w Wendy’s Subway, w sobotę posłuchamy opowieści o demoludach w fejsbukowej grze „Keleti blok blokki” i trzy eksperymentalne animacje duetu Shuty i Bochniak w prezentacjach Kai Puto i Piotra Mareckiego.

W środę 29 września specjalnie dla Polonii spektakl poetycki Widok z głębokiej wieży Zenona Fajfera w Brooklyn Public Library na Greenpoint.

Poza polskimi artystami: Zenonem Fajferem, Łukaszem Podgórnim i Katarzyną Bazarnik i kuratorami: Piotrem Mareckim i Kają Puto, w Ha!wangardzie pojawią się jako goście festiwalu znani twórcy amerykańscy, mający silne związki z polską literaturą eksperymentalną: Nick Montfort, Carolyn Guyer, Michael Joyce i Steven Zultanski.

Dla wszystkich, którym nie po drodze do Nowego Jorku, odbędzie się również tradycyjna, krakowska wersja Ha!wangardy od 6 do 8 października.

Festiwal Ha!wangarda. Polish Impact
Od 22 września do 2 października 2016 roku
Wydawnictwo Ha!art

Dodaj komentarz