Zespół Pieśni i Tańca Henryk

Galeria Henryk w Krakowie zaprasza na wystawę Zespół Pieśni i Tańca Henryk kuratorowaną przez Aleksandra Celustę.

Fot. Kasia Pierzchała (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Kasia Pierzchała (źródło: materiały prasowe organizatora)

Punktem wyjścia i inspiracją do stworzenia wystawy była dla mnie praca z artystami w ubiegłym sezonie wystawienniczym Henryka. Dla wielu z nich były to pierwsze wystawy indywidualne oraz pierwsze próby pracy z kuratorem. Swoją koncepcję postanowiłem zrealizować wysyłając do artystów list, będący osobliwą formą podziękowania za obdarzenie zaufaniem oraz dotychczasową współpracę. List ten wystąpił w formie obiektu/artefaktu zakupionego na pobliskim pchlim targu. Zaproszeni do współpracy artyści odpowiedzieli – przeprowadzając twórcze interwencje lub tworzą zupełnie nowe prace.

W ostatnią sobotę września, 24 września, o godz. 19.00 w Henryku odbędzie się wernisaż wystawy Zespół Pieśni i Tańca Henryk. Zaprezentowane na wystawie zostaną: obrazy wideo, obiekty, fotografie, rysunki oraz prace malarskie wszystkich artystów mających wystawy indywidualne w Henryku w ubiegłym sezonie artystycznym.

Otwarcie sezonu artystycznego w Henryku zbiega się również z promocją wydanego rocznika oraz zmianą modelu funkcjonowania galerii.

Kurator: Aleksander Celusta

Zespół Pieśni i Tańca Henryk
Artyści: Patrycja Gotszling, Karolina Spyrka, Michał Sroka, Filip Rybkowski, Emilia Kina, Michał Soja, Marianna Serocka
Kurator: Aleksander Celusta
Od 24 września do 8 października 2016 roku
Wernisaż: 24 września 2016 roku, godz. 19.00
Henryk w Krakowie

Dodaj komentarz