• 2016-09-22

Soundedit’16 w Kinie Bodo

Od 27 do 30 października w Łodzi odbywać się będzie Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit. Tak jak przed rokiem Kino Bodo dołączy do tego wydarzenia pokazując filmy muzyczne. Pierwsze projekcje rozpoczną się już 20 października i będą trwały do zakończenia Festiwalu. Zorganizowany zostanie również konkurs dla twórców teledysków.

„Soundedit’16  w Kinie Bodo” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Soundedit’16 w Kinie Bodo” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kino Bodo wyświetli filmy: 20 000 dni na Ziemi, Amy, Berlin Calling, Control, Don’t Look Back, Joe Strummer. Niepisana przyszłość, Uwaga Ms. Baker i Sztuka rapu. Partnerami projekcji są dystrybutorzy filmów: Gutek Film, MayFly oraz Solopan.

Poza projekcjami, zorganizowany zostanie konkurs na najlepiej wyprodukowany teledysk amatorski, w którym nagrodą będzie m.in. udział w projekcie Czułe Metropolie _ Warszawa Budapeszt. To wspólny projekt Fundacji Inicjatyw Kulturalnych Plaster i Art Prospects Foundation, w ramach którego młodzi polscy i węgierscy filmowcy, będą wspólnie pracować nad krótkometrażowymi etiudami filmowymi. Koszt wyjazdu i szkolenia poniesie Fundacja Inicjatyw Kulturalnych.

Konkurs kierowany jest do amatorów, którzy często zask­akują sztuką improwizacji, pomysłowością oraz wyczuciem. Termin nadsyłania prac mija 14 października. Pokaz konkursowych teledysków odbędzie się 20 października (czwartek) w Kinie Bodo. Tego dnia zaprezentowane zostaną także wideoklipy zrealizowane w ramach Szkoły Teledysku, która jest organizowana przez Fundację Plaster. Filmy będą oceniane przez jury w składzie: Balbina Bruszewska (producentka filmów animowanych oraz zdobywczyni YACHA), Wojciech Augustyniak (prezes Fundacji Inicjatyw Kulturalnych Plaster) oraz Mariusz Szulc (twórca video).

Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit 2016
Od 27 do 30 października 2016 roku
Łódź

Dodaj komentarz