Ilustracje Natalii Talarek-Oswald

Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie zaprasza na wystawę malarstwa i ilustracji, których autorką jest Natalia Talarek-Oswald.

Natalia Talarek-Oswald (źródło: materiały prasowe organizatora)

Natalia Talarek-Oswald (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na wystawie w częstochowskiej galerii Natalia Talarek-Oswald prezentuje swoje prace malarskie i ilustracje książkowe, zapraszając przy tym „do zaglądnięcia przez dziurkę od klucza do dawno nieodwiedzanego pokoju, tego, o którym nikt nie pamięta, na ostatnim piętrze, na końcu korytarza. To miejsce czeka na swojego odkrywcę-podglądacza, żeby ukazać mu swoje tajemnice – ciemne zakamarki pełne niedomówień, puste krzesła czekające na gości, koślawy stół, cień w lustrze zawieszony wpół zdania. Co się dzieje za drzwiami myśli – w szufladach wypchanych niejasnościami, niezadanymi pytaniami, scenariuszami nieodbytych rozmów, notesami w linie marzeń i w kratkę planów, w niedomykających się szafach przepełnionych nadgryzionymi formami po nieobecnych? (…) Organizują się w kolory, katalogują w odcienie, temperatury i nasycenia. Księgują formy, kształty i nierozliczone faktury uczuć i wrażeń. Szemrzą i mruczą w mrówczej robocie faraonki wyobraźni, łase na każdy kryształek cukru znaleziony pod obrusem. Przekształcają go w cytrynowy i różany lukier, cynobrowy puder kurzu, kolorową posypkę wirującą w promieniu światła wabiącego przez dziurkę od klucza.”

Natalia Talarek-Oswald – urodziła się w 1983 r. w Mielcu. W latach 2004–2009 studiowała w Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, Wydział Grafiki i Malarstwa, specjalizacja malarstwo, w latach 2007–2008 odbyła Stypendium Socrates Erasmus w Accademia di Belle Arti di Catania we Włoszech, w 2010 – kurs ilustracji w książkach dla dzieci w Accademia Drosselmeier, Via Nazario Sauro, Bologna. W 2012 roku założyła Tęczówka Studio – pracownię warsztatową i ilustratorską, odtąd zajmują się organizacją i prowadzeniem warsztatów plastycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych; współpracuje z instytucjami kultury, bibliotekami, szkołami, klubokawiarniami.

Natalia Talarek-Oswald, Przez dziurkę od klucza
Od 17 września do 16 października 2016 roku
Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie

Dodaj komentarz