Festiwal Designu i Kreatywności Ene Due De

Już po raz szósty będziemy mogli odwiedzić Concordia Design w Poznaniu. To właśnie tam odbędzie się Festiwal Designu i Kreatywności Ene Due De. Jak co roku organizatorzy oddają Concordię na dwa dni w ręce najmłodszych. To właśnie najmłodsi posiadają te niewyczerpane pokłady kreatywności oraz potencjał projektowy, których powinniśmy się od nich uczyć.

Festiwal Designu i Kreatywności Ene Due De (źródło: mat. pras. organizatora)

Festiwal Designu i Kreatywności Ene Due De (źródło: mat. pras. organizatora)

W tym roku festiwal przyjmuje nietypową, miejską, bo poznańską formułę. Organizatorzy zapraszają mieszkańców miasta (i nie tylko) m.in. na interaktywną wystawę, podczas której dzieci zwiedzą kartonowy Poznań i rozwiążą zagadki; kilkanaście specjalnie zaprojektowanych, kreatywnych warsztatów z ciekawymi prowadzącymi; Strefę Nowych Technologii, gdzie można przetestować najnowsze aplikacje, gry i mobilne urządzenia; wykład o dziecięcej kreatywności dla rodziców prowadzony przez Wojciecha Eichelbergera oraz, tradycyjnie już, kiermasz rzeczy dobrze zaprojektowanych. Na deser, stworzone z myślą o dzieciach, pojawi się także lokalne menu.

Wszystko po to, abyjeszcze dokładniej poznać, zobaczyć i poczuć swoje miasto, bo to właśnie Poznań i premiera poznańskiej edycji wyjątkowego przewodnika po mieście – „Niemapy” są tematem szóstej edycji Festiwalu. „Niemapy” będzie towarzyszyć też warsztatom, na których najmłodsi wraz z rodzicami, a nawet dziadkami będą mogli wziąć udział w warsztatach zainspirowanych tym niezwykłym przewodnikiem dla dzieci i dorosłych (na miejskie warsztaty obowiązuje wstęp wolny).To właśnie na „Niemapy” odnaleźć będzie można wszystkie najciekawsze zakątki Poznania, a także… poznać nieco wielkopolskiej gwary.

6. Festiwal Designu i Kreatywności Ene Due De
Od 2 do 9 października 2016 roku
Concordia Design
Poznań

Dodaj komentarz