• 2016-09-21

The Wall Live Orchestra we Wrocławiu!

Po raz pierwszy w Polsce show The Wall Live Orchestra dostarczy przeżyć nie tylko wiernym fanom grupy Pink Floyd. Zupełnie nowe, symfoniczne aranżacje utworów, spektakularne efekty świetlne, doskonałe nagłośnienie oraz rejestrowane w czasie rzeczywistym wideo na wielkim ekranie – wszystko to składa się na multimedialne widowisko w formie monumentalnej rock opery. Już 24 września we wrocławskiej hali Orbita odbędzie się The Wall Live Orchestra.

The Wall Live Orchestra (źródło: materiały prasowe organizatora)

The Wall Live Orchestra (źródło: materiały prasowe organizatora)

The Wall – 34 lata po debiucie filmu w reżyserii Alana Parkera – kultowy concept album grupy Pink Floyd ukaże się w całości na żywo w zupełnie nowej  odsłonie! Imponująca orkiestracja na żywo z przeszło siedemdziesięcioma artystami na scenie uwydatnia połączenie rocka i muzyki poważnej, tym samym zabierając publiczność z powrotem do oryginalnej wersji The Wall. Wideo na żywo wyświetlane na wielkim ekranie na scenie oraz niezwykła oprawa świetlna dodają głębi emocjom, przybliżając publiczność do występujących muzyków i wokalistów.

Z ponad dwustoma występami na koncie zespół zasłużenie zdobył tytuł najlepszego Pink Floyd tribute bandu we Włoszech. Dotarcie do dzisiejszego standardu występów zajęło trochę czasu. Przez lata przywiązywano uwagę do najmniejszych detali, przez co aranżacje stały się niewiarygodnie dokładne i drobiazgowe: brzmienie, atmosfera i doświadczenie zdobyte na setkach koncertów – wszystko składa się na imponujący rezultat. Pomysł wystawienia The Wall z orkiestrą symfoniczną udało się zrealizować w 2012 roku: trzydziesta rocznica wydania albumu wisiała w powietrzu a fanów ogarnęła ekscytacja. Za reżyserię koncertu odpowiada Emiliano Galigani, producent i reżyser filmowy, posiadający na swoim koncie wiele projektów w latach 2000–2016, m.in. musicale Welcome to the Machine oraz Jesus Christ Superstar. Orkiestra prowadzona będzie pod batutą Simone Giusti.

Zespół o projekcie: Potrzebowaliśmy czegoś innego, show w którym szacunek do muzyki i oryginalnych aranżacji spotka się z siłą brzmienia pełnowymiarowej orkiestry. Profesjonalna transmisja video live oraz biegłość w projektowaniu brzmienia i oprawy świetlnej zagwarantuje każdej osobie spośród publiczności możliwość przeżywania tego, co dzieje się na scenie. Tak narodził się pomysł: nie chcieliśmy ponownie wystawiać ogranego show, nie chcieliśmy też niczego podobnego do wielu innych projektów, dlatego stworzyliśmy zupełnie oryginalne floydowe doświadczenie – mieszając film, album, efekty świetlne, transmisję wideo live, oraz oczywiście muzykę na żywo!

The Wall Live Orchestra
24 września 2016 roku, godz. 20.00
Hala Orbita we Wrocławiu

Dodaj komentarz