• 2016-09-21

Music Inspired By Alchemy

Projekt Inspired w kwietniu wydał album Music Inspired By Alchemy. Do sieci trafił nowy klip do kompozycji The Philosopher’s Stone nagrany kilka tygodni temu w Prypeci i Czarnobylu. Jeden z muzyków zespołu udał się tam „w poszukiwaniu kamienia filozoficznego”, a swoją podróż uwiecznił w teledysku.

Inspired (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Inspired (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Music Inspired by Alchemy zawiera głównie utwory instrumentalne, ale nie tylko. Do współpracy zaproszonych zostało kilku znakomitych wokalistów. W trzech utworach można usłyszeć śpiew Mariusza Dudy (Riverside, Lunatic Soul), w dwóch Anji Orthodox (Closterkeller), w jednym Ani Piotrowskiej (Warsaw Afrobeat Orchestra /Żywiołak). W jednej z kompozycji na gitarze zagrał Mariusz Kumala (Closterkeller). Nowością jest też bardzo rozwinięte instrumentarium oparte w dużej mierze o instrumenty klasyczne (wiolonczela, skrzypce, sekcja dęta itp.).

Oto co powiedzieli twórcy albumu: Naszym celem było stworzenie płyty, której poszczególne utwory stanowić będą muzyczną ilustrację największych europejskich postaci związanych z alchemią i ezoteryką doby średniowiecza i renesansu.

Inspired | Music Inspired By Alchemy
Album dostępny na platformach cyfrowych od: 16 września 2016 roku
Cantaramusic

Dodaj komentarz