• 2016-09-21

Największe święto jazzu

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na piątą edycję Festiwalu Jazzbląg, która odbędzie się od 22 do 24 września. Będą to trzy dni wypełnione doskonałą muzyką, dobraną specjalnie przez dyrektora artystycznego, Jerzego Małka, oraz imprezy towarzyszące.

Festiwal Jazzbląg (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Jazzbląg (źródło: materiały prasowe organizatora)

Do udziału w Festiwalu zaproszono wytrawnych jazzmanów: big band Jana Konopa, kwartet Piotra Wojtasika, Marka Napiórkowskiego i Artura Lesickiego z projektem Celuloid, Irka Wojtczaka oraz Piotra Lemańczyka. Będzie można usłyszeć również najlepsze głosy polskiego jazzu – Krystynę Stańko i Dorotę Miśkiewicz.

Jerzy Małek zaplanował także spotkania z projektami, które przyjadą z premierowym materiałem – Nikola Kołodziejczyk Instant Ensemble oraz Jerzy Małek Groove Collective z towarzyszeniem amerykańskiego rapera, Andy’ego Ninvalle.

Pierwszego dnia Festiwalu uczestnicy będą świętować  20-lecie Klubu Środowisk Twórczych Krypta. W ramach jubileuszu w Krużganku Galerii EL otwarta zostanie wystawa fotografii Michała Skroboszewskiego. Drugiego i trzeciego dnia w Klubie Krypta będą odbywać się jam sessions.

W Klubie Mjazzga, który w tym roku jest partnerem Festiwalu, 22 września zagra Minim Experiment – młody skład Kuby Wójcika.

Festiwal Jazzbląg
Od  22 do 24 września 2016 roku
Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu

Dodaj komentarz