• 2016-09-20

Inne Rozkosze Jerzego Pilcha

22 września w krakowskim Teatrze Stu odbędzie się premiera Innych rozkoszy Jerzego Pilcha w reżyserii Artura „Barona” Więcka. To opowieść o odwiecznej walce pierwiastków żeńskich i męskich – kobiecej determinacji i niedojrzałości mężczyzn.

„Kohutek i inne rozkosze”, rys. Marek Braun – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Kohutek i inne rozkosze”, rys. Marek Braun – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kohoutek, koneser kobiecych wdzięków, niewierny mąż, nadwrażliwiec i życiowy nieudacznik mieszka razem z wielopokoleniową rodziną na prowincji. Jego spokojne życie zakłóca nagłe pojawienie się Aktualnej Kobiety, zdecydowanej pozostać z nim już na zawsze. Przerażony Kohoutek postanawia ukryć niepożądanego gościa przed rodziną. Kwateruje kochankę na strychu opuszczonej przedwojennej rzeźni.

Scenerią teatralnej opowieści o Kohoutku jest Śląsk Cieszyński, mityczna kraina lat dziecięcych Jerzego Pilcha. Zamieszkują ją rozmaite indywidua, postaci przedstawione humorystycznie, ale i z pełnym ciepła i nostalgii zrozumieniem dla wszelkich słabostek i niedociągnięć ludzkiej natury. Czas płynie tu nieśpiesznie, a najbardziej zaskakujące wydarzenia całkiem naturalnie wplatają się w rytm codziennych zajęć. To magiczny świat, przygarniający każdego zbłąkanego, akceptujący i bezpieczny. Przyjazd Aktualnej Kobiety wyrywa jednak bohatera z tej stagnacji i zagraża jego dalszemu pobytowi w cieszyńskiej arkadii. Zmusza do podjęcia decyzji. Wpływa nie tylko na Kohoutka, każe wnikliwie przyjrzeć się i pozostałym mieszkańcom tego świata, domyślić się w ich losach różnych historii o zaniechanej miłości.

Jerzy Pilch | Inne Rozkosze
Reżyseria: Artur „Baron” Więcek
Premiera: 22 września 2016 roku
Teatr Scena Stu w Krakowie

Dodaj komentarz