• 2016-09-20

IV Międzynarodowy Festiwal Krzysztofa Pendereckiego

IV Międzynarodowy Festiwal Krzysztofa Pendereckiego rozpocznie się  już w środę 21 września 320 metrów pod ziemią, gdzie odbędzie się przedstawienie przedpremierowe opery Dziennik Anne Frank. Dzień później słuchaczy czeka polska premiera tego dzieła, a w piątek, 23 września – Penderecki w ciemnościach, czyli koncert połączony z kulinarną ucztą Dark Restaurant w całkowitych mrokach zabrzańskiej kopalni.

Międzynarodowy Festiwal Krzysztof Pendereckiego (źródło: materiały prasowe organizatora)

Międzynarodowy Festiwal Krzysztof Pendereckiego (źródło: materiały prasowe organizatora)

W sobotę, 24 września publiczność ponownie będzie mogła zobaczyć przedstawienie operowe Dziennik Anne Frank, a już w niedzielę wielki finał Festiwalu w strefie naziemnej Sztolni Królowa Luiza – koncert Beethoven industrialnie poprowadzi osobiście profesor Krzysztof Penderecki.

Uczestnicy Festiwalu będą mogli również zobaczyć festiwalową wystawę fotografii Mariana Elie Rewizyta Dali u Pendereckich w Łaźni Łańcuszkowej. To pierwsza z wystaw, które będzie można zobaczyć w najbliższym czasie w zabytkowej Łaźni kopalni Królowa Luiza – tuż po Festiwalu planowane są kolejne wystawy w ramach dni otwartych.

Penderecki w ciemnościach to wydarzenie fundujące synestezję zmysłów słuchu, smaku, węchu i dotyku. W pierwszej części usłyszymy Kwartet Dafo, który zaprezentuje nam dzieła Krzysztofa Pendereckiego w całkowitej ciemności. Druga część wydarzenia to uczta przygotowana przez Dark Restaurant, podczas której specjalnie przeszkoleni kelnerzy zaserwują potrawy w całkowitym mroku. Ich nazwy będą owiane tajemnicą, co dodatkowo wyostrzy pozostałe zmysły.

IV Międzynarodowy Festiwal Krzysztofa Pendereckiego
Od 21 do 25 września 2016 roku
Kopalnia Guido w Zabrzu

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR