Warsaw Gallery Weekend w Galerii Starter

W ramach Warsaw Gallery Weekend Galeria Starter zaprasza na trzy wystawy indywidualne: Alicji Bielawskiej, Magdaleny Karpińskiej i Michała Grochowiaka. Premierowe projekty, zgodnie ze zwyczajem galerii, zostaną pokazane również w „niegaleryjnych” lokalizacjach.

Alicja Bielawska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Alicja Bielawska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na wystawę Nie ma stałych punktów w przestrzeni Alicji Bielawskiej złoży się seria rzeźb oraz niepokazywane wcześniej w Warszawie ceramiczne obiekty i rysunki. Zastana przestrzeń (Al. Jana Pawła II 49) zmieni się pod wpływem ingerencji artystki. Wnętrze wypełnione pracami m.in. rysunkami umieszczonymi bezpośrednio na ścianie oraz konstrukcjami ze stali i tkanin zaproponuje zupełnie nowe percepcyjne doświadczenie odczuwalne nie tylko fizycznie, ale też uruchamiające procesy pamięci i wspomnień związanych z obcowaniem z przedmiotami.

Magdalena Karpińska kontynuuje pracę nad przedstawieniem jako wizualnym rebusem. Inpiruje ją malowana na drewnie imitacja marmuru, papierowy kwiat, czy wyabstrahowane z kontekstu dramatyczne atrybuty przedstawień Świętej Łucji. Wystawa Wypa kormoranów (Szpitalna 6), której tytuł nawiązuje do książki przyrodniczej z lat 50. zaprezentuje najnowsze prace artystki poruszającej się płynnie pomiędzy realizmem dyktowanym obserwacją z natury a jego dekonstrukcją prowadzącą do abstrakcji.

Michała Grochowiaka w projekcie Mały mieszczanin (Starter, Andersa 13) zajmują miejskie typologie – od pustych przestrzeni publicznego użytku po miejsca kultu. Całości dopełnia seria polaroidów przedstawiająca ścianę bloku, którą artysta fotografuje mniej lub bardziej systematycznie od prawie dwóch lat. W autoironicznym, w gruncie rzeczy, projekcie Grochowiak snuje refleksję nad przewagą obrazów nad rzeczywistością realną i naszym do nich przywiązaniem oraz skłonnością do lokowania w dwuwymiarowym przedstawieniu treści symbolicznych, lirycznych i sentymentalnych.

Wystawy galerii Starter na Warsaw Gallery Weekend 2016
Alicja Bielawska, Nie ma stałych punktów w przestrzeni
Od 23 września do 1 października 2016 roku
Al. Jana Pawła II 49, Warszawa

Magdalena Karpińska, Wyspa kormoranów
Od 23 do 30 września 2016 roku
Szpitalna 6 (oficyna), Warszawa

Michał Grochowiak, Mały mieszczanin
Od 23 września do 29 października 2016 roku
Galeria Starter, Andersa 13, Warszawa

Dodaj komentarz