Warsaw Gallery Weekend w Galerii Starter

W ramach Warsaw Gallery Weekend Galeria Starter zaprasza na trzy wystawy indywidualne: Alicji Bielawskiej, Magdaleny Karpińskiej i Michała Grochowiaka. Premierowe projekty, zgodnie ze zwyczajem galerii, zostaną pokazane również w „niegaleryjnych” lokalizacjach.

Alicja Bielawska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Alicja Bielawska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na wystawę Nie ma stałych punktów w przestrzeni Alicji Bielawskiej złoży się seria rzeźb oraz niepokazywane wcześniej w Warszawie ceramiczne obiekty i rysunki. Zastana przestrzeń (Al. Jana Pawła II 49) zmieni się pod wpływem ingerencji artystki. Wnętrze wypełnione pracami m.in. rysunkami umieszczonymi bezpośrednio na ścianie oraz konstrukcjami ze stali i tkanin zaproponuje zupełnie nowe percepcyjne doświadczenie odczuwalne nie tylko fizycznie, ale też uruchamiające procesy pamięci i wspomnień związanych z obcowaniem z przedmiotami.

Magdalena Karpińska kontynuuje pracę nad przedstawieniem jako wizualnym rebusem. Inpiruje ją malowana na drewnie imitacja marmuru, papierowy kwiat, czy wyabstrahowane z kontekstu dramatyczne atrybuty przedstawień Świętej Łucji. Wystawa Wypa kormoranów (Szpitalna 6), której tytuł nawiązuje do książki przyrodniczej z lat 50. zaprezentuje najnowsze prace artystki poruszającej się płynnie pomiędzy realizmem dyktowanym obserwacją z natury a jego dekonstrukcją prowadzącą do abstrakcji.

Michała Grochowiaka w projekcie Mały mieszczanin (Starter, Andersa 13) zajmują miejskie typologie – od pustych przestrzeni publicznego użytku po miejsca kultu. Całości dopełnia seria polaroidów przedstawiająca ścianę bloku, którą artysta fotografuje mniej lub bardziej systematycznie od prawie dwóch lat. W autoironicznym, w gruncie rzeczy, projekcie Grochowiak snuje refleksję nad przewagą obrazów nad rzeczywistością realną i naszym do nich przywiązaniem oraz skłonnością do lokowania w dwuwymiarowym przedstawieniu treści symbolicznych, lirycznych i sentymentalnych.

Wystawy galerii Starter na Warsaw Gallery Weekend 2016
Alicja Bielawska, Nie ma stałych punktów w przestrzeni
Od 23 września do 1 października 2016 roku
Al. Jana Pawła II 49, Warszawa

Magdalena Karpińska, Wyspa kormoranów
Od 23 do 30 września 2016 roku
Szpitalna 6 (oficyna), Warszawa

Michał Grochowiak, Mały mieszczanin
Od 23 września do 29 października 2016 roku
Galeria Starter, Andersa 13, Warszawa

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR