OFAFA 2016: Nabór filmów do konkursu

Tegoroczna OFAFA, Festiwal Animowanego Filmu Autorskiego w Krakowie, odbędzie się 28 i 29 października. Tym samym organizatorzy ogłosili nabór filmów do konkursu, trwający do 15 października.

„OFAFA 2016” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„OFAFA 2016” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Organizatorzy informują, że w tym roku OFAFA odbędzie się w nowej formule. Będzie to konferencja połączona z warsztatami filmowymi. Celem wydarzenia jest edukacja filmowa oraz upowszechnianie wiedzy o polskim młodym filmie animowanym i eksperymentalnym. Festiwal chce zwrócić uwagę na fenomen animacji kierowanej do widza dorosłego oraz współczesny rozwój polskiego krótkometrażowego filmu autorskiego. OFAFA 2016 ma być także miejscem spotkania młodych twórców z różnych dziedzin sztuki, których łączy film oraz widzów zainteresowanych wychodzeniem poza standardowe oglądanie kinowych produkcji. Festiwal ma także rozbudzić zainteresowanie pisaniem o filmie animowanym oraz wykorzystywaniem go jako narzędzia edukacyjnego.

W tym roku filmy będą przyjmowane w dwóch kategoriach: szkolnej i niezależnej (animacja, eksperyment, video-art – metraż do 30 min). Nagrody (pieniężne) przyznane zostaną na podstawie głosowania widzów i uczestników warsztatów/konferencji. Więcek na stronie internetowej OFAFA.

Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych OFAFA 2016
Od 28 do 29 października 2016 roku
Nabór filmów do konkursu do 15 października
Kraków

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR