OFAFA 2016: Nabór filmów do konkursu

Tegoroczna OFAFA, Festiwal Animowanego Filmu Autorskiego w Krakowie, odbędzie się 28 i 29 października. Tym samym organizatorzy ogłosili nabór filmów do konkursu, trwający do 15 października.

„OFAFA 2016” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„OFAFA 2016” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Organizatorzy informują, że w tym roku OFAFA odbędzie się w nowej formule. Będzie to konferencja połączona z warsztatami filmowymi. Celem wydarzenia jest edukacja filmowa oraz upowszechnianie wiedzy o polskim młodym filmie animowanym i eksperymentalnym. Festiwal chce zwrócić uwagę na fenomen animacji kierowanej do widza dorosłego oraz współczesny rozwój polskiego krótkometrażowego filmu autorskiego. OFAFA 2016 ma być także miejscem spotkania młodych twórców z różnych dziedzin sztuki, których łączy film oraz widzów zainteresowanych wychodzeniem poza standardowe oglądanie kinowych produkcji. Festiwal ma także rozbudzić zainteresowanie pisaniem o filmie animowanym oraz wykorzystywaniem go jako narzędzia edukacyjnego.

W tym roku filmy będą przyjmowane w dwóch kategoriach: szkolnej i niezależnej (animacja, eksperyment, video-art – metraż do 30 min). Nagrody (pieniężne) przyznane zostaną na podstawie głosowania widzów i uczestników warsztatów/konferencji. Więcek na stronie internetowej OFAFA.

Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych OFAFA 2016
Od 28 do 29 października 2016 roku
Nabór filmów do konkursu do 15 października
Kraków

Dodaj komentarz