• 2016-09-17

Spot Studia Orka podczas Festiwalu Filmowego

Podobnie, jak miało to miejsce w roku ubiegłym, projekcjom filmowym w trakcie 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni towarzyszyć będzie nie tylko animowane intro autorstwa Roberta Turło, którego premiera on-line nastąpiła kilka dni temu, ale także czołówka przygotowana specjalnie na tę okazję przez Studio Orka.

Spot Orki – kadr (źródło: materiały prasowe organizatora)

Spot Orki – kadr (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autorem obrazu jest Bartek Reszelski, reżyser animacji z Orki, a muzykę skomponował Artur Guza, kompozytor, aranżer i aktor scen muzycznych, na stałe związany z Teatrem Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.

Michał Oleszczyk, Dyrektor Artystyczny Festiwalu: Bardzo cenię sobie współpracę z Orką, a dodatkowym powodem do radości jest w tym roku wkład artystyczny pana Artura Guzy, związanego z Teatrem Muzycznym. W ten sposób w jednym spocie spotykają się trzy podmioty: Festiwal, Orka i Teatr Muzyczny, który jest wręcz kultowym synonimem samego Festiwalu. W Animacji Bartka Reszelskiego zachwyciło mnie impresjonistyczne przecinanie ciemności sali kinowej świetlnymi rozbłyskami, a także subtelne nawiązanie do ikonografii polskiego Wybrzeża. Ilustracja Artura Guzy zabiera nas z kolei w dźwiękową podróż: od dzwonków kołysanki, poprzez burzę filmowych emocji, aż do ponownego uspokojenia.

Cieszymy się, że ponownie w mogliśmy poczuć się choć w małym stopniu współtwórcami Festiwalu – imprezy będącej przestrzenią dla filmowych kreacji, czego wyraz, mam nadzieję, udało się oddać w czołówce – mówi Magdalena Zimecka ze studia ORKA.

Bartek Reszelski ukończył wydział Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Ma bardzo duże doświadczenie jako motion designer w pracy nad projektami graficzno-animacyjnymi dla agencji reklamowych, stacji telewizyjnych, studiów animacji w Warszawie, Londynie, Berlinie, Sydney i San Francisco. Pracował m.in dla Discovery i Sky w Londynie, tworząc animowane czołówki i reklamy do serii telewizyjnych i dokumentów. Obecnie pracuje w Orce.

Artur Guza jest kompozytorem i aranżerem scen muzycznych. Ukończył studia II stopnia z wyróżnieniem kompozycji i aranżacji jazzowej na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej, Edukacji Artystycznej, Rytmiki i Jazzu. Skomponował m.​in. muzykę do nowych spektakli według Księgi dżungli i Czyż nie dobija się koni?, a także specjalną kompozycję wykonaną podczas Światowych Dni Młodzieży. Obecnie można go oglądać w jednej z głównych ról spektaklu Notre-Dame de Paris na Scenie Dużej Teatru Muzycznego.

41. Festiwal Filmowy w Gdyni
Od 19 do 24 września 2016 roku
Gdynia

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR