• 2016-09-16

Anhelli goes to America

Pianista i kompozytor muzyki jazzowej, filmowej i teatralnej, po raz kolejny – po swoim udziale w Odprawie posłów greckich Jana Kochanowskiego – wystąpi gościnnie w Teatrze Polskim, tym razem z formacją Włodek Pawlik Trio, czyli z Sebastianem Konradem i Pawłem Pańtą, w specjalnym koncercie upamiętniającym 1050-­lecie Chrztu Polski, który odbędzie się 18 października.

Włodek Pawlik (źródło: materiały prasowe organizatora)

Włodek Pawlik (źródło: materiały prasowe organizatora)

Włodek Pawlik występuje na najważniejszych festiwalach jazzowych na całym świecie. Współpracował m.in. z Western Jazz Quartet oraz z Richiem Colem, Spike Robinsonem, Salem Nistico, Herbem Gellerem, Alexem Rielem, Johannesem Faberem, Dusko Goykoviciem, Wolfgangiem Haffnerem, Scottem Hamiltonem, Tom Knificiem, Billym Hartem i Randym Breckerem.

Muzyk wydał szereg autorskich płyt, wśród nich album Anhelli (2006), za który został nominowany do nagrody Fryderyk w kategorii jazzowy album roku. W 2012 roku Pawlik z Breckerem stworzyli płytę Night in Calisia, która ukazała się w Polsce i w USA. Za ten właśnie album Włodek Pawlik został w 2014 roku uhonorowany statuetką Grammy w kategorii Best Large Jazz Ensemble.

W programie specjalnego koncertu Trio Włodka Pawlika w Teatrze Polskim będzie można usłyszeć m.in. utwory z płyt Anhelli, America i Night in Calisia.

Włodek Pawlik Trio – Anhelli goes to America
18 października 2016 roku, godz. 19.00
Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie

Dodaj komentarz