• 2016-09-16

Negro spirituals

Negro spirituals, utwory a capella wywodzące się z samych początków muzyki gospel zostaną podjęte przez dwa chóry – Gospel Voice, działający od 2007 przy Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce, oraz Mistral Gospel Choir, powstały w 2015 roku zespół, który od początku swojego istnienia ubogaca kulturalnie Kraków. Koncerty odbędą się 2 i 10 października.

 „Gospel Voice / Mistral Gospel Choir” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Gospel Voice / Mistral Gospel Choir” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Projekt “Powrót do korzeni” to przybliżanie mieszkańcom Krakowa i Wieliczki korzeni muzyki gospel przez dwa otwarte dla publiczności koncerty w przestrzeni kościelnej. Będzie to prezentacja efektów wcześniejszych warsztatów, w trakcie których chórzyści będą szlifować swoje umiejętności i repertuar. Warsztaty wokalne poprowadzą doświadczeni muzycy pracujący na co dzień z chórami: Anna Madej (Gospel Voice), Ela Ekiert (Mistral Gospel Choir) oraz wybitna wokalistka i dyrygentka Gabriela Gąsior.

Gospel Voice i Mistral skupiają wśród swoich członków zarówno studentów jak i osoby pracujące. Spotkania na próbach i koncertach są okazją rozwoju i integracji – w duchu korzeni gospel: muzyki dającej nadzieję, poczucie wspólnoty i radość. Oba chóry są jednocześnie organizatorami projektu.

Negro spirituals
2 października, godz. 19.00 – koncert w Kościele św. Klemensa w Wieliczce
9 października godz. 19.45 – koncert w kościele Braci Kapucynów w Krakowie

Dodaj komentarz