• 2016-09-16

Koncert Girls Names i Łotrów

Koncert zespołu Girls Names który rozpocznie rocznicowe obchody 8-lecia Front Row Heroes. Irlandczycy z Belfastu zagrają wspólnie z krakowskimi Łotrami, już za dwa tygodnie – 29 września w Klubie Re.

„Koncert Girls Names i Łotrów” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Koncert Girls Names i Łotrów” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Girls Names powstali w Belfaście, ale od zawsze uważali się za Europejski zespół. Trzeba tu zauważyć, że ich wizja Europy składa się z dziwnych, labiryntowych historii, pełnych najczarniejszych kaw, i długodystansowych przejazdów w zagubione mroczne miejsca. Romantycznie wspominane przez tych specyficznych ludzi, którzy pod ponurymi spojrzeniami kryli zawsze swoje miękkie serca.

Zespół rozpoczął działalność w dwuosobowym składzie w lecie 2010 roku, ale w toku swojej działalności, wydawania kolejnych EP’ek i trzech bardzo zróżnicowanych muzycznie albumów, urósł w swojej liczebności i ambicjach. Ich poprzedni album, The New Life, stał się niespodziewanym niezależnym przebojem w 2013. Pozwoliło to Girls Names na światową trasę i zebranie sporego uznania u słuchaczy i krytyków. Efektem były też nominacje do zarówno Północno Irlandzkich jak i Irlandzkich nagród muzycznych. Wzmocniony takim odbiorem płyty, zespół wydał 11- minutowego singla którego regularnie grało BBC Radio 1, a który nie znalazł się na kolejnej płycie.

Na Arms Around a Vision, trzeciej płycie zespołu, wydanej 2 października 2015 przez Tough Love Records, muzyka zespołu jest wszechstronniejsza niż kiedykolwiek wcześniej, ale jednocześnie bardziej bezpośrednia i agresywna. Oprócz basu, perkusji i gitary można usłyszeć też saksofon, organy, rozstrojone pianina, a nawet kawałki metalu atakowane przez młotki.

Zespół Łotry zostal założony w Krakowie w 2010 roku, przez Pawła Żugaja i Mateusza Ryszke. Łotry brały udział w konkursie Era Nowe Horyzonty na support zespołu Nicka Cave Grindermanem, gdzie dostały się do ścisłego finału. Zespół suportował też Dirty Beaches (CA) na koncercie w Krakowie. W 2015 roku muzycy odbyli mini trasę koncertową po Bieszczadach, grając w lesie dla pracowników leśnych, oraz 3-dniowy plenerowy koncert w Smolniku koło Komańczy. W tym roku odbyła się druga ekspedycja muzyczna, tym razem do Koltliny Kłodzkiej, gdzie dobyły się dwa występy plenerowe na górze, obok wsi Morzyszów. Wciągu 6 lat zespół zagrał 25 koncertów. Na wszystkich koncertach Łotrów można zobaczyć projekcję video (analogwa, system PAL) Aktualnie zespół przygotowuje wydanie płyty In the woods.

Girls Names i Łotry
29 września 2016 roku
Klub Re w Krakowie

Dodaj komentarz