Tydzień z Architekturą w Concordii Design

W samym sercu Poznaniu powstaje Bałtyk, czyli pierwsza polska realizacja holenderskiej pracowni MVRDV. Inne odważne i nowatorskie projekty światowej sławy architektów będzie można obejrzeć od 21 do 26 września w Concordii Design podczas wystawy Idea architektury odpowiedzialnej społecznie wg MVDRV. Wydarzenia są częścią Tygodnia Architektury organizowanego przez poznańskie Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP).

„Bałyk” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Bałyk” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Szczególnym wyzwaniem we współczesnej urbanistyce jest projektowanie budynków w centrach miast. Bałtyk znajduje się w samym sercu Poznania, a taki reprezentacyjny punkt stanowi nie tylko wyzwanie estetyczne – biurowe budynki współtworzą w swoim bezpośrednim otoczeniu przestrzenie publiczne, które jednoczą różnorodne funkcje i społeczne potrzeby. Zaprojektowany przez jedną z najlepszych pracowni architektonicznych wieżowiec nie tylko spełnia oczekiwania współczesnego biznesu, ale również jest częścią innowacyjnego na terenie Poznania konceptu Roosevelta 22, który łączy w sobie nowo powstający Bałtyk, centrum designu Concordia Design oraz Podwórko, czyli społeczną przestrzeń między budynkami. Bałtyk osiągnął już swoją finalną wysokość, w czerwcu został zamknięty stan surowy , a obecnie trwają prace związane z montażem fasady i okien.

Idea architektury odpowiedzialnej społecznie wg MVRDV to prezentacja najlepszych międzynarodowych projektów znanej pracowni. Oprócz makiety 3D Bałtyku będzie można zobaczyć inne śmiałe realizacje MVRDV takie jak Market Hall, Glass Farm, Pyjama Garden, Silodam, Book Mountain, Mirador, Balancing Barn czy Expo 2000. Wystawa potrwa od 21 do 26 września w Concordii Design.

W Poznaniu Tydzień z Architekturą odbywa się już po raz trzeci. Organizowane przez SARP wydarzenie ma na celu zwrócenie uwagi na wartości architektoniczne otoczenia, pobudzanie wrażliwości estetycznej, a także przybliżanie mieszkańcom problematyki związanej z kształtowaniem publicznej przestrzeni. Tegoroczna edycja festiwalu potrwa od 14 do 24 września – tematem przewodnim jest architektura poniemiecka w polskich miastach. W ramach festiwalu odbywają się wydarzenia dla wszystkich grup wiekowych – oprowadzanie po budynków, warsztaty, projekcje filmowe, wykłady, wystawy i debaty.

Tydzień z Architekturą
Od 14 do 24 września 2016 roku
Wystawa Idea architektury odpowiedzialnej społecznie wg MVRDV 
Od 21 do 26 września 2016 roku
Concordia Design, Poznań

Dodaj komentarz