• 2016-09-14

Recital Rafała Siwka w Poznaniu

6 listopada w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu odbędzie się recital Rafała Siwka. Muzyk jest światowej sławy basem i solistą największych scen operowych: mediolańskiego Teatro alla Scala, Opery Paryskiej, Opery Rzymskiej, Staatsoper w Berlinie, Monachium i Hamburgu, Arena di Verona, Opernhaus w Zurychu, czy New National Theatre w Tokio.

Rafał Siwek (źródło: materiały prasowe organizatora)

Rafał Siwek (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nagrywał dla Deutsche Grammophon partnerując Plácido Domingo, występował w spektaklach Franco Zeffirellego, a w jego dyskografii znajdują się m.in. dwa wykonania Requiem Verdiego prowadzone przez wielkich mistrzów batuty: Zubina Mehtę i Lorina Maazela.

Podczas recitalu będzie można usłyszeć najpiękniejsze arie operowe ze światowego repertuaru basowego z Don Carlosa, Attyli i Macbetha Verdiego, Eugeniusza Oniegina Czajkowskiego i Cyrulika Sewilskiego Rossiniego. Rafałowi Siwkowi towarzyszyć będzie Monika Mych-­Nowicka (duet Raimonda i Łucji z Łucji z Lammermoor Donizzettiego) oraz orkiestra Teatru Wielkiego pod kierownictwem Tadeusza Kozłowskiego.

Rafał Siwek | Recital
6 listopada 2016 roku, godz. 18.00
Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki Poznań

Dodaj komentarz