• 2016-09-14

Niech Żyje Papier 2

Powraca wydarzenie skierowane do wszystkich zainteresowanych rolą i użytecznością papieru. Druga edycja festiwalu Niech Żyje Papier! odbędzie się już 24 września w Państwowym Muzeum Etnograficznym. Organizatorem jest Redakcja magazynu „Zwykłe Życie”.

Niech Żyje Papier 2 (źródło: mat. pras. organizatora)

Niech Żyje Papier 2 (źródło: mat. pras. organizatora)

Niech Żyje Papier! to nie tylko targi, na których pojawią się najbardziej kreatywni spośród producentów artykułów papierniczych i piśmienniczych, grafików czy wystawców branżowych. To również cały dzień przepełniony wydarzeniami towarzyszącymi: warsztatami, dyskusjami, rozmowami o ekologii z ekspertami w tej dziedzinie. Wydarzenie kierowane jest do osób, które kochają papier pod każdą postacią – prasy, książek, notesów, interesują się rynkiem artykułów piśmienniczych i nowościami papierniczymi.

Co nowego planują organizatorzy? „Druga edycja to nowi wystawcy, nowe warsztaty i poszerzanie wiedzy dzięki panelom dyskusyjnym” – mówi Marta Mach, redaktor naczelna magazynu Zwykłe Życie i pomysłodawczyni wydarzenia. „Zapraszamy między innymi na Papier i nożyce, czyli rozmowę o wykorzystaniu papierów ozdobnych i poligraficznych pomiędzy scenografkami, ilustratorem i producentem papieru. Sylwia Chutnik wystąpi w pierwszym odcinku na żywo Barłogu Literackiego, czyli popularnego kanału na YouTube, który prowadzi z Karoliną Sulej” – dodaje Mach.

Pierwsza edycja wydarzenia Niech Żyje Papier! była swojego rodzaju eksperymentem, który sprawdził się w stu procentach. „Według danych szacunkowych Muzeum Etnograficznego, odwiedziło nas 4 tysiące osób. Dotarło do nas tyle pozytywnych opinii oraz pytań o to, kiedy znowu i dlaczego dopiero wtedy, że nie mieliśmy wyboru – trzeba było robić kolejną edycję” – opowiada Agata Napiórska, redaktor naczelna magazynu Zwykłe Życie i pomysłodawczyni wydarzenia.

W tym roku odbędą się nowe warsztaty, m. in. z sitodruku dla dzieci, które poprowadzi Aga Brwi razem z Pakamerą oraz warsztaty z techniki kolażu dla dorosłych. O kształtach i symbolach opowiedzą Paulina Oknińska oraz Monika Proniewska (Hekla Studio). Ponadto będzie można nauczyć się tworzenia lampionów origami razem z Harel czy wziąć udział w warsztatach introligatorskich, które szykuje Paprotnik Studio.

Niech Żyje Papier!
24 września 2016 roku
Państwowe Muzeum Etnograficzne
Warszawa

Dodaj komentarz