• 2016-09-14

Niech Żyje Papier 2

Powraca wydarzenie skierowane do wszystkich zainteresowanych rolą i użytecznością papieru. Druga edycja festiwalu Niech Żyje Papier! odbędzie się już 24 września w Państwowym Muzeum Etnograficznym. Organizatorem jest Redakcja magazynu „Zwykłe Życie”.

Niech Żyje Papier 2 (źródło: mat. pras. organizatora)

Niech Żyje Papier 2 (źródło: mat. pras. organizatora)

Niech Żyje Papier! to nie tylko targi, na których pojawią się najbardziej kreatywni spośród producentów artykułów papierniczych i piśmienniczych, grafików czy wystawców branżowych. To również cały dzień przepełniony wydarzeniami towarzyszącymi: warsztatami, dyskusjami, rozmowami o ekologii z ekspertami w tej dziedzinie. Wydarzenie kierowane jest do osób, które kochają papier pod każdą postacią – prasy, książek, notesów, interesują się rynkiem artykułów piśmienniczych i nowościami papierniczymi.

Co nowego planują organizatorzy? „Druga edycja to nowi wystawcy, nowe warsztaty i poszerzanie wiedzy dzięki panelom dyskusyjnym” – mówi Marta Mach, redaktor naczelna magazynu Zwykłe Życie i pomysłodawczyni wydarzenia. „Zapraszamy między innymi na Papier i nożyce, czyli rozmowę o wykorzystaniu papierów ozdobnych i poligraficznych pomiędzy scenografkami, ilustratorem i producentem papieru. Sylwia Chutnik wystąpi w pierwszym odcinku na żywo Barłogu Literackiego, czyli popularnego kanału na YouTube, który prowadzi z Karoliną Sulej” – dodaje Mach.

Pierwsza edycja wydarzenia Niech Żyje Papier! była swojego rodzaju eksperymentem, który sprawdził się w stu procentach. „Według danych szacunkowych Muzeum Etnograficznego, odwiedziło nas 4 tysiące osób. Dotarło do nas tyle pozytywnych opinii oraz pytań o to, kiedy znowu i dlaczego dopiero wtedy, że nie mieliśmy wyboru – trzeba było robić kolejną edycję” – opowiada Agata Napiórska, redaktor naczelna magazynu Zwykłe Życie i pomysłodawczyni wydarzenia.

W tym roku odbędą się nowe warsztaty, m. in. z sitodruku dla dzieci, które poprowadzi Aga Brwi razem z Pakamerą oraz warsztaty z techniki kolażu dla dorosłych. O kształtach i symbolach opowiedzą Paulina Oknińska oraz Monika Proniewska (Hekla Studio). Ponadto będzie można nauczyć się tworzenia lampionów origami razem z Harel czy wziąć udział w warsztatach introligatorskich, które szykuje Paprotnik Studio.

Niech Żyje Papier!
24 września 2016 roku
Państwowe Muzeum Etnograficzne
Warszawa

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR