• 2016-09-14

Zmienne tętno

Dwa lata od premiery albumu Migracje, który w niespełna miesiąc pokrył się platyną, Mela Koteluk rusza z cyklem koncertów w nowej oprawie muzycznej i wizualnej. Zmienne tętno jest klamrą zamykającą Migracje. Pierwszy z trzynastu koncertów odbędzie się 12 listopada w gdańskim Teatrze Szekspirowskim, kolejne m.in. w Szczecinie, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i Krakowie.

Mela Koteluk, „Zmienne tętno ” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mela Koteluk, „Zmienne tętno ” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tytuł trasy pochodzi od zawartego na płycie Migracje skitu.

Ten krótki fragment między utworami wyznaczył nowy kierunek moich artystycznych poszukiwań” – mówi Mela Koteluk. – „Jest w nim pewna przewrotność. Niemiarowy rytm serca motywuje do szukania antidotum na burzliwą rzeczywistość. W muzyce można odnaleźć nową siłę do lepszego rozumienia rzeczywistości na wielu, często nieświadomych, poziomach.

Koncerty, wzbogacone o starannie przygotowaną oprawę wizualną, odbędą się w salach koncertowych, teatrach i filharmoniach o wybitnym potencjale akustycznym i estetycznym.

Mela: Lustrzany element scenografii w kształcie rozety przypomina portal i jest obietnicą przejścia w inny wymiar, pełen uważności i łagodności – moim zdaniem, wartości deficytowych świata. Nowe aranżacje będą lustrzanym odbiciem, a jednocześnie dekonstrukcją dotychczas znanych wersji utworów.

Mela Koteluk | Zmienne tętno
Od 12 listopada 2016 roku
Teatr Szekspirowski w Gdańsku

Dodaj komentarz