Książka w teatrze: Mity i zgrzyty

Tego wieczoru stoczymy prawdziwe boje o Boya! 19 września odbędzie się spotkanie wokół tomu Mity i zgrzyty w ramach cyklu Książka w teatrze prowadzonego przez Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie.

Książka w teatrze: „Mity i zgrzyty" (źródło: mat. pras. organizatora)

Książka w teatrze: „Mity i zgrzyty" (źródło: mat. pras. organizatora)

Kim był, u licha, ten Boy? – pyta w przedmowie do książki Mity i zgrzyty Jan Gondowicz. Po raz kolejny pogłowimy się nad tym pytaniem już 19 września o godz. 18.00 podczas spotkania wokół tomu publicystyki Tadeusza Boya-Żeleńskiego, który ukazał się nakładem Państwowego Instytutu Wydawniczego w czerwcu tego roku. Tego wieczoru boje o Boya stoczą ze sobą Jan Gondowicz i Tadeusz Nyczek, dwaj wybitni krytycy, znawcy teatru, miłośnicy Boya. Rozmowę poprowadzi prof. Małgorzata Szpakowska, a fragmenty publicystyki autora Słówek przeczyta Krzysztof Gosztyła.

Boy – to prawdziwa kariera. W trzy czwarte wieku po śmierci być nadal w centrum rzeczy polskich, budzić najżywsze kontrowersje, jednoczyć i dzielić, być zarazem osobą i sztandarem – czego publicysta może chcieć więcej? Ale Tadeusz Żeleński to przede wszystkim pisarz i jako taki powinien być czytany. Jego różnorodne teksty, zebrane w tomie Mity i zgrzyty pod kątem stosunku do przeszłości i współczesności, wykazać mają klasę pisarską, konsekwencję i styl myślenia Boya: świadka i krytyka swojej, a zwierciadła naszej epoki.

Książka w teatrze: Mity i zgrzyty
19 września 2016 roku, godz. 18.00
Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR