• 2016-09-13

Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu

Czy artysta powinien być 24 godziny na dobę dostępny dla widzów i dziennikarzy? Czy jego życie prywatne powinno być sprawą publiczną? Kim jest Pelcia? I jaką tajemnicę skrywa Marta? Na te pytania będzie można uzyskać odpowiedzi już w poniedziałek, 19 września podczas spektaklu inaugurującego 38. sezon Sceny na Piętrze.

 „Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu to przedstawienie autorskie Joanny Szczepkowskiej. 60-letnia kobieta przypadkowo spotyka młodego lidera ekstrawaganckiego zespołu muzycznego. Dla chłopaka wejście w świat bohaterki jest jak przekroczenie magicznego progu, za którym znajduje się szalone doświadczenie. Dwa zupełnie odmienne spojrzenia, dwie różne epoki i przede wszystkim – dwa pokolenia, koncertowo prowadzące ze sobą osobliwą grę, w której ścierają się dwie odmienne osobowości: samotna z wyboru i zagubiona we współczesnym świecie Marta oraz goniący za sukcesem, rozgłosem i ciągłym „dzianiem się” Piotr. Co wyniknie z tego spotkania?

Nowy sezon rozpoczniemy mocnym akcentem – mówi Romuald Grząślewicz, prezes Fundacji sceny na piętrze Tespis. – Przyjedzie do nas dawno niegoszcząca na jednej z najmniejszych scen Joanna Szczepkowska. To znakomita aktorka, felietonistka, pisarka, komentatorka otaczającej nas rzeczywistości. Sztuka jej autorstwa porusza ważne kwestie dotyczące upubliczniania życia prywatnego wchodzenia w nie z butami, porozumienia między pokoleniami i pogoni za sukcesem.

Joanna Szczepkowska | Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu
19 września 2016 roku, godz. 19.00
Sceny na Piętrze Estrada Poznańska

Dodaj komentarz