• 2016-09-13

Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu

Czy artysta powinien być 24 godziny na dobę dostępny dla widzów i dziennikarzy? Czy jego życie prywatne powinno być sprawą publiczną? Kim jest Pelcia? I jaką tajemnicę skrywa Marta? Na te pytania będzie można uzyskać odpowiedzi już w poniedziałek, 19 września podczas spektaklu inaugurującego 38. sezon Sceny na Piętrze.

 „Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu to przedstawienie autorskie Joanny Szczepkowskiej. 60-letnia kobieta przypadkowo spotyka młodego lidera ekstrawaganckiego zespołu muzycznego. Dla chłopaka wejście w świat bohaterki jest jak przekroczenie magicznego progu, za którym znajduje się szalone doświadczenie. Dwa zupełnie odmienne spojrzenia, dwie różne epoki i przede wszystkim – dwa pokolenia, koncertowo prowadzące ze sobą osobliwą grę, w której ścierają się dwie odmienne osobowości: samotna z wyboru i zagubiona we współczesnym świecie Marta oraz goniący za sukcesem, rozgłosem i ciągłym „dzianiem się” Piotr. Co wyniknie z tego spotkania?

Nowy sezon rozpoczniemy mocnym akcentem – mówi Romuald Grząślewicz, prezes Fundacji sceny na piętrze Tespis. – Przyjedzie do nas dawno niegoszcząca na jednej z najmniejszych scen Joanna Szczepkowska. To znakomita aktorka, felietonistka, pisarka, komentatorka otaczającej nas rzeczywistości. Sztuka jej autorstwa porusza ważne kwestie dotyczące upubliczniania życia prywatnego wchodzenia w nie z butami, porozumienia między pokoleniami i pogoni za sukcesem.

Joanna Szczepkowska | Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu
19 września 2016 roku, godz. 19.00
Sceny na Piętrze Estrada Poznańska

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR