• 2016-09-13

Taniec Wellera

29 września w Teatrze Gdynia Główna odbędzie się premiera spektaklu Taniec Wellera w reżyserii Andrzeja Pieczyńskiego.

Andrzej Pieczyński, „Taniec Wellera” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Andrzej Pieczyński, „Taniec Wellera” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Taniec Wellera to z jednej strony spektakl o odwadze, poświęceniu, ambicji, woli walki i dążeniu do zwycięstwa za wszelką cenę. A z drugiej  o najtrudniejszych wyborach życiowych, wobec których zawsze jesteśmy sami. Zanim Bohdan Weller, PRL-owski mistrz boksu oprzytomnieje, zanim my oprzytomniejemy po nokaucie i staniemy do wielkiego rewanżu, czeka nas niemal kryminalna podróż po świecie show biznesu. Podróż z przymrużonym, podbitym okiem. Weller tańczy, przygotowany plan się udaje, chociaż zwycięstwo ma zupełnie inne imię.

Malina Chojecka to aktorka teatralna, współpracująca m.in. z teatrami w Elblągu, Cieszynie, Jeleniej Górze, Wrocławiu. W Teatrze Gdynia Główna zagrała w Mewie. Dziwnej sztuce w reżyserii Ewy Ignaczak. Swoją miłością do aktorstwa zaraża dzieci tworząc z nimi filmy, spektakle w ramach edukacji alternatywnej. Miłośniczka podróży, podczas których zawsze stara się dotrzeć do miejscowych teatrów.

Andrzej Pieczyński, aktor, reżyser, autor scenariuszy teatralnych, często jednocześnie podejmujący wszystkie trzy wyzwania. Laureat wielu nagród, między innymi Gdyńskiego Galiona w dziedzinie teatru. Założyciel Fundacji Scena Pobiedziska. Współpracuje z wieloma teatrami w Polsce i za granicą (Berlin, Warszawa, Gorzów, Bydgoszcz, Sopot, Gdańsk, Gdynia), spektaklem Taniec Wellera podbija kolejną scenę Gdyni.

Krzysztof Baliński jest aktorem, tancerzem, mimem, poetą, autorem książek i przedstawień dla dzieci i młodzieży. Wiele lat pracował w Teatrze Ekspresji Wojciecha Misiuro, jako aktor-mim. Obecnie można go znaleźć między innymi na deskach Opery Narodowej w przedstawieniach Mariusza Trelińskiego. Z teatrem objechał cały świat, jednak to właśnie Gdynia jest jego miastem.

Andrzej Pieczyński | Taniec Wellera
Premiera: 29 oraz 30 września 2016 roku, godz. 19.00
Kolejne spektakle: 1 oraz 2 października 2016 roku, godz. 19.00
Teatr Gdynia Główna

Dodaj komentarz