22. Komiksofon

Artyści z Lublina (Maciej Pałka) i Poznania (Mikołaj Tkacz) będą gośćmi 22. edycji projektu Komiksofon, na który organizatorzy zapraszają 15 września do wrocławskiego klubu Barbara.

Mikołaj Tkacz, „Żart. Miki” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mikołaj Tkacz, „Żart. Miki” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tym razem w programie wydarzenia poza spotkaniem z autorami, pokazami przygotowanych videoklipów oraz sesją rysowania na żywo, znalazły się dwa towarzyszące warsztaty komiksowe: dla dorosłych oraz najmłodszych fanów komiksu. Komiksofon stanowi element programu sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Tradycyjnym wstępem do komiksofonowego spotkania są prezentacje twórczości gości w postaci przygotowanych przez nich videoklipów. Najbliższa edycja pod tym względem będzie wyjątkowa, ponieważ tym razem rozpocznie się od rozmów z gośćmi, po nich do najbardziej nieprzewidywalnej, a jednocześnie lubianej części projektu – rysowania na zadany temat, natomiast w finale twórcy pokażą swoje video, ale tym razem do muzyki na żywo w wykonaniu, ni mniej ni więcej, ale samych rysowników.

Część główną Komiksofonu poprzedzą warsztaty komiksowe, które poprowadzi jeden z gości – Maciej Pałka. Uczestnicy poznają najważniejsze zasady rysowania komiksów, zmierzą się z improwizowanymi tematami, a nawet dowiedzą w jaki sposób wydać własnego zina. Najmłodsi fani komiksu również będą mieli okazję do narysowania własnych komiksów podczas warsztatów pt. Pradziejowy komiks, które organizuje partner tej edycji Komiksofonu – Muzeum Miejskie, oddział w Arsenale.

Komiksofon poprowadzi słynny wrocławski komiksiarz – Konrad Koko Okoński, autor komiksów internetowych (Wisnia, A Quartz Bed), absolwent grafiki i sztuki mediów na ASP We Wrocławiu. Wywiady z autorami przeprowadzi Andrzej Jarczewski, wykształcenia architekt, z zawodu grafik, z zamiłowania kolekcjoner i miłośnik komiksu.

Maciej Pałka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Maciej Pałka (źródło: materiały prasowe organizatora)

22. Komiksofon
15 września 2016 roku
Klub Barbara we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR