22. Komiksofon

Artyści z Lublina (Maciej Pałka) i Poznania (Mikołaj Tkacz) będą gośćmi 22. edycji projektu Komiksofon, na który organizatorzy zapraszają 15 września do wrocławskiego klubu Barbara.

Mikołaj Tkacz, „Żart. Miki” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mikołaj Tkacz, „Żart. Miki” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tym razem w programie wydarzenia poza spotkaniem z autorami, pokazami przygotowanych videoklipów oraz sesją rysowania na żywo, znalazły się dwa towarzyszące warsztaty komiksowe: dla dorosłych oraz najmłodszych fanów komiksu. Komiksofon stanowi element programu sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Tradycyjnym wstępem do komiksofonowego spotkania są prezentacje twórczości gości w postaci przygotowanych przez nich videoklipów. Najbliższa edycja pod tym względem będzie wyjątkowa, ponieważ tym razem rozpocznie się od rozmów z gośćmi, po nich do najbardziej nieprzewidywalnej, a jednocześnie lubianej części projektu – rysowania na zadany temat, natomiast w finale twórcy pokażą swoje video, ale tym razem do muzyki na żywo w wykonaniu, ni mniej ni więcej, ale samych rysowników.

Część główną Komiksofonu poprzedzą warsztaty komiksowe, które poprowadzi jeden z gości – Maciej Pałka. Uczestnicy poznają najważniejsze zasady rysowania komiksów, zmierzą się z improwizowanymi tematami, a nawet dowiedzą w jaki sposób wydać własnego zina. Najmłodsi fani komiksu również będą mieli okazję do narysowania własnych komiksów podczas warsztatów pt. Pradziejowy komiks, które organizuje partner tej edycji Komiksofonu – Muzeum Miejskie, oddział w Arsenale.

Komiksofon poprowadzi słynny wrocławski komiksiarz – Konrad Koko Okoński, autor komiksów internetowych (Wisnia, A Quartz Bed), absolwent grafiki i sztuki mediów na ASP We Wrocławiu. Wywiady z autorami przeprowadzi Andrzej Jarczewski, wykształcenia architekt, z zawodu grafik, z zamiłowania kolekcjoner i miłośnik komiksu.

Maciej Pałka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Maciej Pałka (źródło: materiały prasowe organizatora)

22. Komiksofon
15 września 2016 roku
Klub Barbara we Wrocławiu

Dodaj komentarz