Pamiętne statusy Łukasza Podgórniego

11 września będzie miała miejsce premiera PAMIĘTNYCH STATUSÓW Łukasza Podgórniego. Jak przystało na Rozdzielczość Chleba, odbędzie się w internecie.

Łukasz Podgórni, „Pamiętne statusy” (źródło: mat. pras. wydawcy)

Łukasz Podgórni, „Pamiętne statusy” (źródło: mat. pras. wydawcy)

Drogie Użytkowniczki i Drodzy Użytkownicy, „tej jesieni” znów zapłoną błękitem ikony. O zmierzchu na nieboskłonie ukażą się dwa skrzyżowane kursory – pewny znak antychrysta. W ten sposób uczcimy premierę siódmego tomu w –Linii poetyckiej? Rozdzielczości Chleba: PAMIĘTNE STATUSY (Z CICHEGO NABIAUU) Łukasza Podgórniego. Książka zawiera found footage życia w fanpejdżu prowadzonym przez niezdyscyplinowanych cyberżuli. W poręcznych ramach statusu zawarte są ułamane kawałki plastikowych przedmiotów przywodzące na myśl największe zwycięstwa polskiej kultury niematerialnej.

Na premierę zapraszamy do fejsbukowego wydarzenia. TAK! W niedzielę 11 września o godzinie 19:11 odpalimy w nim serię wysokiej jakości postów zawierających pod- i nadprogowe przekazy multimedialne, wielofasetowe brylanty prokrastynacji, materiały szkoleniowe dla normików oraz – rzecz jasna – znane, lubiane i pamiętane przez pokolenia Polek i Polaków statusy. Będzie to również okazja do uściśnięcia kciuka Autora oraz jego przyjaciół. Autor będzie odpowiadał na pytania Publiczności, a wybitni znawcy i znawczynie życia umilą Wam niedzielny wieczór opowieścią pisaną WIELKIMI LITERAMI.

Książka w godzinie premiery zostanie udostępniona online ZA DARMO jako e-book oraz w wersji drukowanej w księgarni i sklepie internetowym Korporacji Ha!art.

Tekst: Zespół Rozdzielczości Chleba

W swoich poetycko-filozoficznych statusach Łukasz Podgórni nadaje przedmiotom i zjawiskom ze świata cyfrowego „własną duszę”. Statusy te są głęboko przemyślane, wypieszczone, dopracowane, każdy z nich stanowi niemalże dzieło sztuki… To czyni je unikalnymi i niezwykłymi pośród miliardów statusów pojawiających się codziennie na Facebooku. Wielki like!
Łukasz Foltyn, twórca komunikatora Gadu-Gadu

Łukasz Podgórni zmarnował dużo czasu w internecie. Wyczytałem, że codzienne sesje rozpoczynały się o dziewiątej rano i trwały w najlepsze do późna. Zostały nam po nich PAMIĘTNE STATUSY, postowane początkowo na feju, a teraz uksiążkowione i upomnikowione w niniejszym tomie. Stanowią one świadectwo zlepienia oczu i palców autora z komputerem marki Asus. Czy to najbardziej rozpoznawalna cecha tego, bądź co bądź, nowego gatunku? Tak sądzę. Polski fejsbuczany status ma na imię Łukasz. Czytałbym i szerowałbym.
Dr Piotr Marecki, Uniwersytet Jagielloński

Łukasz Podgórni, PAMIĘTNE STATUSY 
Premiera: 11 września 2016 roku
Wydawnictwo Rozdzielczość Chleba

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR