• 2016-09-10

Festiwal PreTEXTY

PreTEXTY to objazdowy festiwal literacko-artystyczny, przygotowywany przez Fundację im. Tymoteusza Karpowicza. W 2016 roku festiwal zagości w 10 miastach Dolnego Śląska. Odwiedził już Jawor, Legnicę, Nową Rudę oraz Lubiąż, po wakacjach będzie w Wałbrzychu, Kowarach, Bielawie, Strzelinie i Świdnicy. PreTEXTY zajrzą również do Wilna. Festiwal rozpoczął się 6 maja w Jaworze, zakończy 29 października w Świdnicy.

Festiwal PreTEXTY (źródło: mat. pras. organizatora)

Festiwal PreTEXTY (źródło: mat. pras. organizatora)

PreTEXTY 2016 to kilkadziesiąt spotkań autorskich, konkursy literackie, warsztaty dla dzieci oraz dla początkujących pisarzy, jak również warsztaty filmowo-literackie, działania edukacyjne w szkołach, performance oraz koncerty.

Idea stworzenia objazdowej dolnośląskiej imprezy literacko-artystycznej powstała w wyniku refleksji nad wyraźną w ostatnich latach tendencją do centralizacji życia kulturalnego; przechwytywanie kolejnych wartościowych lokalnych projektów artystycznych przez miasta takie jak Wrocław, w połączeniu z ogólnie mniejszymi możliwościami (infrastrukturalnymi, instytucjonalnymi) ośrodków regionalnych, skutkuje zachwianiem zrównoważonego rozwoju i dostępu do kultury. Organizatorom zależy tymczasem na wciągnięciu odbiorców w żywy i twórczy kontakt z młodą literaturą, także przez jej integrację z innymi dziedzinami działalności artystycznej (muzyki, multimediów), oraz przede wszystkim ożywienie struktur lokalnych.

Impreza odbywa się w ramach odchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Festiwal literacki PreTEXTY
Od 6 maja do 29 października 2016 roku
Wałbrzych, Kowary, Bierawa, Strzelin, Świdnica

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR