Nowa wystawa w mia Art Gallery we Wrocławiu

Z głębi wołam do Ciebie – tak Lev Stern, architekt z Jerozolimy, malarz z Wrocławia, zatytułował swoją wypowiedź malarską, otwierając w mia Art Gallery wystawę najnowszych prac.

Lev Stern (źródło: materiały prasowe organizatora)

Lev Stern (źródło: materiały prasowe organizatora)

To sztuka wiedzie mnie przez meandry pamięci, uwalniając pokłady przeżyć poza moją wolą – mówi Lev Stern.

mia Art Gallery niniejszym otwiera jesienny sezon prezentacji artystów Wrocławia i nie tylko, w roku Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Kilkadziesiąt obrazów olejnych na płótnie – efekt kilku ostatnich lat pracy artysty do obejrzenia już od 10 września w mia Art Gallery.

Lev Stern – architekt, rzeźbiarz, malarz. Urodzony w 1945 roku w Jenakijewem na terenie dzisiejszej Ukrainy. Jego rodzina po wojennej tułaczce na terenach ówczesnego ZSRR osiedliła się w 1948 roku we Wrocławiu. W 1959 roku na skutek gęstniejącej, niesprzyjającej aury politycznej, wraz z rodziną emigruje do Izraela. W 1971 roku uzyskuje dyplom Politechniki w Hajfie na wydziale Architektury. Wtedy też przenosi się do Jerozolimy, gdzie otwiera własne biuro architektoniczne. Wykłada również na Akademii Sztuk Pięknych i wzornictwa Bezalel w Izraelu. W 1984 roku wyjeżdża do Paryża, kończy działalność architektoniczną i skupia się na rzeźbie oraz malarstwie. W 2011 roku powraca na stałe do Wrocławia. Od 1982 roku wystawia prace na ekspozycjach indywidualnych i zbiorowych w Izraelu, Francji a ostatnio również w Polsce.

Iwona Rosiak – historyczka sztuki i dziennikarka telewizyjna. Po studiach pracowała we wrocławskiej Galerii W pasażu jako kurator. Była współautorem pierwszej w Polsce ekspozycji sztuki szablonowej, wyznaczającej nowe standardy wystawiennicze. Od 1991 roku pracuje w TVP realizując filmy i programy z zakresu kultury, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki współczesnej. Autorka kilkudziesięciu filmów o artystach współczesnych. Jej programy pokazywane są w TVP Wrocław, TVP 1, TVP 2 oraz TVP KULTURA. Laureatka wielu telewizyjnych nagród. Od 2011 roku współpracuje również z Muzeum Powozów Galowice, gdzie kieruje działem muzealnym i kreuje kierunki funkcjonowania tej instytucji.

Lev Stern, „Osmosis” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Lev Stern, „Osmosis” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Z głębi wołam do Ciebie, Lev Stern 
Kuratorka: Iwona Rosiak
Od 10 do 23 września 2016 roku
mia Art Gallery we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR