Nowa wystawa w mia Art Gallery we Wrocławiu

Z głębi wołam do Ciebie – tak Lev Stern, architekt z Jerozolimy, malarz z Wrocławia, zatytułował swoją wypowiedź malarską, otwierając w mia Art Gallery wystawę najnowszych prac.

Lev Stern (źródło: materiały prasowe organizatora)

Lev Stern (źródło: materiały prasowe organizatora)

To sztuka wiedzie mnie przez meandry pamięci, uwalniając pokłady przeżyć poza moją wolą – mówi Lev Stern.

mia Art Gallery niniejszym otwiera jesienny sezon prezentacji artystów Wrocławia i nie tylko, w roku Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Kilkadziesiąt obrazów olejnych na płótnie – efekt kilku ostatnich lat pracy artysty do obejrzenia już od 10 września w mia Art Gallery.

Lev Stern – architekt, rzeźbiarz, malarz. Urodzony w 1945 roku w Jenakijewem na terenie dzisiejszej Ukrainy. Jego rodzina po wojennej tułaczce na terenach ówczesnego ZSRR osiedliła się w 1948 roku we Wrocławiu. W 1959 roku na skutek gęstniejącej, niesprzyjającej aury politycznej, wraz z rodziną emigruje do Izraela. W 1971 roku uzyskuje dyplom Politechniki w Hajfie na wydziale Architektury. Wtedy też przenosi się do Jerozolimy, gdzie otwiera własne biuro architektoniczne. Wykłada również na Akademii Sztuk Pięknych i wzornictwa Bezalel w Izraelu. W 1984 roku wyjeżdża do Paryża, kończy działalność architektoniczną i skupia się na rzeźbie oraz malarstwie. W 2011 roku powraca na stałe do Wrocławia. Od 1982 roku wystawia prace na ekspozycjach indywidualnych i zbiorowych w Izraelu, Francji a ostatnio również w Polsce.

Iwona Rosiak – historyczka sztuki i dziennikarka telewizyjna. Po studiach pracowała we wrocławskiej Galerii W pasażu jako kurator. Była współautorem pierwszej w Polsce ekspozycji sztuki szablonowej, wyznaczającej nowe standardy wystawiennicze. Od 1991 roku pracuje w TVP realizując filmy i programy z zakresu kultury, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki współczesnej. Autorka kilkudziesięciu filmów o artystach współczesnych. Jej programy pokazywane są w TVP Wrocław, TVP 1, TVP 2 oraz TVP KULTURA. Laureatka wielu telewizyjnych nagród. Od 2011 roku współpracuje również z Muzeum Powozów Galowice, gdzie kieruje działem muzealnym i kreuje kierunki funkcjonowania tej instytucji.

Lev Stern, „Osmosis” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Lev Stern, „Osmosis” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Z głębi wołam do Ciebie, Lev Stern 
Kuratorka: Iwona Rosiak
Od 10 do 23 września 2016 roku
mia Art Gallery we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR